Дитина – не вирок. Самотня мати може бути щасливою

Після дванадцяти років подружнього життя я вирішила розлучитися. Я потерпала від морального насилля, почувалась жахливо і розуміла, якщо зараз не піду – не витримаю.

Мої батьки знали, як мені важко. Вони неодноразово бачили мої сльози. Та коли я лише натякнула на розлучення на мене полилась ріка звинувачень.

 – Що ти собі думаєш? З двома дітьми. Кому ти будеш потрібна? Подивись довкола, скільки самотніх жінок. Багато з них змогли знову заміж вийти? Усі нещасні.

 – Мамо, але я далі так не можу.

 – Невже так все погано? Не б’є тебе, гроші заробляє. Трапляються й значно гірші. Ти й про дітей подумай, їм батько потрібен. А ти зруйнувати сім’ю хочеш.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланнямhttps://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Мама звинувачувала мене. А батько сказав, що не допоможе, коли я сама залишусь з малими. Тоді дуже страшно мені було без підтримки. Та врешті я наважилась і розлучилась. Мушу визнати, що це найкраще рішення в моєму житті. Зараз я дуже задоволена своїм життям. Я щаслива, знайшла роботу. Діти зустрічаються з татом. Насправді вони відчувають, що мені добре, того й самі стали спокійнішими.

Тепер я розумію, що цей стереотип, що діти для самотньої жінки – це вирок, зруйнував чимало життів. І не тому, що їм не вдавалося зустріти своє кохання. А тому, що вони не вірили, що заслуговують на кохання.

Пошепки

От, наприклад, одна моя знайома вийшла заміж за чудового чоловіка маючи трьох дітлахів. І вона навіть не сумнівалася в тому, що приваблива. А ось інша, моя колега – з одним доволі дорослим сином поставила хрест на особистому житті. Вона самотужки відмовляла кавалерам, адже не вірила, що ті будуть ставитись до неї серйозно.

Та для себе я кілька висновків все ж зробила:

1. Діти щасливі, коли щаслива їхня мати. Вони відчувають пригніченість. Навіть не думайте, що ваші сварки з чоловіком залишаться непоміченими.

2. Якщо чоловік хоче будувати із вами стосунки, попри дитину, значить він вас справді щиро кохає.

3. Не очікуйте, що ваш новий кавалер схоче фінансово утримувати вашу дитину. Це нормально, якщо він немає такого бажання.

4. Ви розлучайтесь із чоловіком, але він залишиться у вашому житті, адже й надалі буде батьком спільних дітей. Врешті, ніхто не любитиме малюків, як рідний тато.

5. Розлучена – це не недолік. Це досвід, який дозволяє краще побудувати нові стосунки й не робити помилки.

А як ви гадаєте – жінка з дітьми дійсно приречена? 

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тутhttps://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector