Дивлюсь, як невістка волає на онуків – і слів бракує. Як їй пояснити, що так дітей не виховують

Часом мені здається, що сучасні діти дуже нещасливі. Їхні батьки увесь час зайняті, вони поспішають і зовсім не мають часу вислухати малюків. Лишень згадайте, як часто доводиться зустрічати маму, яка тягне за руку дитину. Або ж просто посеред вулиці кричить, наче навіжена.

От нещодавно і я стала свідком прикрої картини. Ми саме стояли в черзі в гіпермаркеті. Раптом хлопчик позаду почав плакати, усі обернулись.

 – Тато, мені треба в туалет.

 – Ти щойно був.

 – Знову треба.

 – Потерпи!

 – Але я не можу.

 – Та скільки це може тривати? Ану перестань, ти вже дорослий.

Хлопчик плакав. Я не витримала:

 – Йдіть замість мене. Але не сваріть дитину через її природні потреби. –  пропустила я їх наперед.

Пошепки

Але одна річ, коли стаєш свідком такої поведінки, а зовсім інше – коли це відбувається в родині. Моя невістка також жахливо ставиться до дітей. Старший онук навчається в школі. Щовечора вона кричить на нього так, що усі сусіди це чують.

 – Як ти не можеш таке просте зрозуміти? Почни вже думати головою! – волає вона.

Зазвичай все закінчується плачем. Я бачу, що через стрес хлопчик губиться дедалі більше. Але вона цього не розуміє. А молодший, який відвідує садочок, постійно вередує. Він лягає на підлогу і кричить. А невістка кричить галасує біля нього. Витримати це неможливо. 

Нещодавно я вирішила поговорити з невісткою:

 – Послухай, ти не розумієш, що діти копіюють твою поведінку. Ти кричиш – вони репетують. Хочеш, аби вони виросли психічно неврівноваженими?

 – Що ви розумієте? Чоловік розповідав, що ви його били лозиною в дитинстві. А тепер вдаєте добру?

 – Я карала сина лише, коли це було необхідно. А ти кричиш щодня. І зовсім не спілкуєшся з дітьми.

Достукатися до невістки неможливо. Невже так важко збагнути, що коли діти панічно бояться – вони не можуть довіряти. Батьки втрачають із ними зв’язок, такий необхідний. А потім час минає  – і стає пізно. Між найріднішими людьми залишається лише непорозуміння.

А як ви гадаєте, чи прийнятна така поведінка з дітьми?

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector