Дивні звички німців , які нам ніколи не зрозуміти

Рік тому моя подруга Олена вийшла заміж за іноземця та переїхала до нього на батьківщину. Зараз живе у Гамбурзі та вирішила приїхати до мене на новорічні свята. А мені все цікаво – яке там життя закордоном? Які правила, рутина, звички? Чому всі молоді дівчата рівняються на іноземців? 

Однак, правда від Олени мене відверто шокувала. Зізнаюся, я навіть подякувала Богові, що у мене чоловік українець. 

Ось про що мені розповіла подруга:

1. Гості – табу. 

Я, наприклад, завжди радо приймаю друзів чи родичів, приготую стільки смачних страв для гостини. А у Німців все навпаки. Жінки не стоять біля плити, їх максимум – замовити щось з ресторану на доставку. Або ж прямо натякнути гостеві, що, мовляв, краще поїсти вдома. Чи то просто німки не вміють смачно готувати або ж такі скупердяї? Досі не можу зрозуміти. Ми, українки, звикли готувати стільки страв, що у стола аж ніжки гнуться. Для нас це показник хорошої господині. 

2. На вечерю звичайні канапки.

І знову в приклад поставлю себе. Після роботи я голодна, а вдома ще чоловік та діти. Тому я звикла готувати свіжу вечерю – борщик, макарони з м’ясом, салатик. А ось у Німеччині до цього відносяться простіше. По-перше, кожен готує собі окремо. По-друге, вони не заморочуються над стравами і звична вечеря – бутерброд з чаєм. Або ж готовий бургер у магазині. “Цікавий” у них раціон харчування. 

3. Домашні тварини під особливим наглядом. 

Ну це єдине правило, яке мені дуже сподобалося. Адже тварин захищає держава. Наприклад, на вулиці ви не побачите безпритульну тварину, адже всі котики та песики знаходяться у спеціальних притулках. А ще збудували багато окремих територій для вигулу. І найголовніше – кожен господар сплачує податок за домашнього улюбленця. Нам, українцям, ще далеко до такого….

 4. Обмежений час у супермаркетах. 

Пошепки

У нашому районі є три цілодобові магазини. Тому я можу навіть о 3 ночі купити собі солодощі. А у Німеччині магазини працюю у скороченому графіку – переважно всі зачиняються о 7 годині. А у вихідні та свята деякі продавці навіть не виходять на зміну. Тому варто запасатися продуктами заздалегідь.

Але у німців існує магазинний етикет. Наприклад, якщо ви набрали великий кошик продуктів, а за вами дівчина з одним товаром, то вам треба її пропустити. І це не обговорюється. А у нас що? Нещодавно попросила пропустити чоловіка, бо у мене був тільки хліб, то він почав хамити. Мовляв, у черзі повинні стояти всі за порядком.

5. Вся вулиця у дорожніх знаках.

Ні для кого не секрет, що ми можемо обганяти на дорозі машину, перевищити швидкість або взяти “гріх” на душу й дати хабаря поліцейському. А у Німеччині до цього дуже категорично відносяться. Через кожні 100 метрів висять декілька знаків з обмеженням руху автомобілю. І всі водії дотримуються таких правил. А якщо ти запропонуєш комусь хабаря – то можуть викликати поліцію. 

6. Колеги по роботі – це не нові друзі. 

Німці звикли на роботі говорити тільки про роботу. Нікого не цікавить, як ти провів вихідні. Головне виконати своє завдання та не відволікатися, адже час на особисте життя за межами офісу. Навіть можуть зробити зауваження чи виписати догану від керівництва. 

І ось такі реалії життя у Німеччині. Після розповідей Олени я вже не нарікаю ні на поганий транспорт, ціни, магазини. І взагалі мене влаштовує таке життя! Більше не буду скаржитися. 

Ви погоджуєтеся з такою думкою? А які правила ви б запозичили? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector