Ефективне та натуральне добриво з листя. Не викидайте, та не спалюйте його

Сьогодні ми вам розповімо про корисне та ефективне добриво для рослин, яке ви можете зробити власними руками. Ідеальний варіант, якщо ви не бажаєте витрачати гроші на магазинні добрива. 

Головний інгредієнт цього добрива – опале листя з дерев. Для цього восени збирається все опале листя з присадибної ділянки, а потім його зібрати в одну кучу і залишити до весни перегнивати. Навесні буде потрібно лише розсипати перегниле листя по грядках та перекопати землю.

Такий перегній є дуже корисним для землі, оскільки впри насиченні перегноєм в землі довше утримується волога, особливо в районі кореневої системи, завдяки чому рослинам простіше переносити посуху. Також під час перегнивання в листі з’являються дощові черв’яки, які є дуже корисними для землі, оскільки ретельно її розрихлюють.

Окрім добрива, ви ще можете використовувати опале листя для мульчування коріння дерев. Такий спосіб захищає коріння від перемерзання. Опалим листям навіть вкривають на зиму полуницю, для пересадки вазонів використовують перегній з листя, додаючи ще компост та пісок. 

Перегній з листя готовий тоді, коли він буде темно-коричневого кольору. Щоб прискорити процес приготування, потрібно додати скошеної трави.

Правила використання перегною

Для листового перегною найкраще відбирати листя листяних дерев. В першу чергу в хід йде листя плодових дерев, які зростають на вашій ділянці. Зберіть все опале листя, також можете додати хвойні гілки, але їх слід подрібнити. Підготуйте спеціальне місце, де листя буде перегнивати, а потім все накрийте поліетиленовою плівкою. Обов’язково зробіть всередині дірочки, щоб суміш отримувала кисень. 

А Ви використовуєте опале листя?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

U2
Adblock
detector