Ефективні засоби, які допоможуть захистити капусту від гусениць, слимаків та равликів

Ніяк не можете впоратись зі шкідниками, які нищать ваш врожай?

Ось кілька надійних способів, які давно перевірили досвідчені городники. Ці способи захистять вашу капусту від гусениць, слимаків і равликів. 

  1. Кавова гуща

Достатньо лише висушити залишки ранкової кави та висипати їх під капустяні кущики. Вищезгадані шкідники дуже бояться кави.

  1. Приманка з лопуха

Звечора нарвіть листя лопуха і намастіть їх соняшниковою олією. Розкладіть оманливе листя навколо капусти. Зранку побачите велику кількість шкідників і можете їх легко вилучити з грядки, забравши приманку.

  1. Гірка суміш

Гіркоту не люблять ні равлики, ні слимаки, ні гусениці. Для приготування такої суміші змішайте 250 г дерев’яного попелу з 2 столовими ложками гірчичного порошку й морської солі та 1 столовою ложкою червоного перцю. Повторюйте процедуру після дощу.

  1. Кропива

Як тільки помітили голівки молоденької капусти, то прив’яжіть кропиву до капустяного куща. Слимаки не доберуться.

  1. Огірки

Один овоч захистить інший! Зробіть приманку. Особливо діє цей засіб у спеку. Звечора виберіть найбільші огірки, розріжте вздовж і розкидайте навколо капустяної грядки. Вранці просто позбирайте шматки огірків разом із шкідниками.

Пошепки

  1. Доломітове борошно та вапно

Змішайте згадані у назві інгредієнти в пропорції 1:1. Посипайте цієї сумішшю ділянки грядки між рядами та самі доріжки навколо грядки. Повторюйте після дощу.

  1. Гострі соснові голки

Відлякати слимаків допоможуть соснові голки, яєчна шкаралупа, черепашник або тирс. Просто оберіть свій варіант та замульчуйте грядку.

  1. Нашатирний спирт і гірчиця

Для приготування дієвого засобу варто розчинити 10 столових ложок нашатирного спирту та 60 грамів гірчиці у 10 літрах води. Не забувайте про регулярність поливу під корінь, а також обприскуйте самі рослини.

  1. Пісок

Цей спосіб спрацює, якщо пісок буде грубим, найкраще обрати річковий. осипте цей пісок між рядами та грядками. Шкідникам буде важко повзати.

  1. Оцет

Оцтовим розчином обприскуйте кущі рослин. На 10 літрів води знадобиться 70 мл оцту.

  1. Попіл

Не забувайте посипати грядку деревним попелом, особливо в період після дощу. Додавайте його під кущі, між рядами та на доріжки навколо грядки.

Не забувайте також розпушувати ґрунт, щоб рослині було легко рости, а також прополювати від бур’янів.

Стикались з такою проблемою?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

NataM
Adblock
detector