Психологи б’ють на сполох: батьки не вміють розвивати дітей

Всесвітня організація охорони здоров’я внесла залежність від онлайн-відеоігор в список захворювань. Як зазначають спеціалісти, масова залежність дітей відбувається через незнання батьків як правильно розвивати дітей.

Дитина і навколишній світ. 

Спочатку дитина сприймає світ так, як його бачить. А бачить його цілісно. Таке сприйняття полягає в тому, що все, що вона може відчути за допомогою органів чуття, перетворюється на почуття, а далі те, що відчула, відразу стає глибоким переживанням. Дитина сміється цілим тілом і так само гнівається… А оскільки все припасовує до себе, то припускає, що всі відчувають так само, як вона. Ще не розуміє, що інші відчувають по-іншому. Аж до третього року життя дитина не може відділити «Я» від «Ти» і не відрізняє того, що живе, від неживого. До сьомого року життя її фантазії можуть переплітатися з дійсністю. Немовля сприймає брязкальце як продовження своєї руки, а плюшеву іграшку, з якою спить, трактує як свого друга й опікуна.

У бідному суспільстві діти, які хочуть бавитися автомобілями, мусять їх зробити собі самі. Вони шукають у стодолах старі колеса й дошки, радяться з дядьком або сусідом про те, чи можна буде скористатися їхніми інструментами й майстернею; а для того, щоб автомобіль їздив, змушені тягнути або штовхати одне одного. Цей приклад демонструє нам, як мудро пов’язані між собою такі природні властивості й здібності дитини як уява, креативність, уміння зосереджуватися, спостережливість, сила м’язів, спритність рук і здатність правильно поводитися в суспільстві. Багата дитина, яка може мати будь-яку кількість різноманітних іграшок, бавиться ними не довго та часто без творчого підходу й цікавих ідей, після чого починає скаржитися на те, що їй нудно.

Сучасні розваги – монотонні, вони базуються на технічних досягненнях і призводять до того, що цінні вміння, з якими дитина прийшла на цей світ, зникають, так остаточно й не сформувавшись: під впливом засвоєння готових образів, які, на жаль, часто нагадують карикатуру дійсності, поступово відмирає здатність сприймати життєву реальність, а також сила уяви.

Перш ніж у наших домівках з’явилися телевізори, дитина могла формувати свою уяву, слухаючи оповіді. Гра чуттів сприяла розвиткові й збагаченню внутрішнього світу. Дитина могла спокійно використовувати час на власну працю.

Натомість сьогодні технічні пристрої не дають їй часу, адже телепередача, яка призначена не для індивідуального використання, а для масовості, триває незалежно від дитини. Ці пристрої передусім бомбардують одне чуття: телебачення – зір, програвач – слух. Унаслідок цього дитина починає сприймати навколишній світ окремими чуттями, перестаючи пізнавати його як цілість.

Телевізійна «тітонька» й «дядечко» з музичного програвача не дадуть дитині відповіді на запитання: «А чому ті гноми не покликали лікаря, якщо Білосніжка була така хвора?» У такій ситуації дитина опиняється на самоті, занепокоєна лише поверховим осмисленням здобутої інформації. Наслідком цього є відокремлення інформації від можливості її опрацювання, невідповідність того, що вже засвоєне, з почуттями, а також щораз більше отупіння.

Дозволь своїй дитині вільно експериментувати. Наскільки зразок важливий як дороговказ, настільки велике значення має для дитини також можливість випробувати все самостійно, використовуючи власні сили. Для цього їй потрібний безпечний простір. Тільки в безпечному просторі дитина зможе повністю зосередитися на своїх експериментах.

Дорогі батьки, також із цієї причини не бійтеся маленьких приміщень для своїх дітей. На ваш погляд, маленьке приміщення може бути неприємним обмеженням. Однак ваша дитина сприймає це інакше, по-іншому уявляє – вона дивиться на все з позиції пташеняти, що перебуває в гнізді. Основне, чого потребує маленька дитина, це почуття безпеки, а не свободи.

Дитина любить маленькі приміщення, діри, схованки, будиночки – просто-таки тужить за ними. Зрештою, самі це помітите. Тож, довіртеся власним спостереженням!

Як ваші діти пізнають навколишній світ? 

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: