Ферментований чай з листя смородини за рецептом дачника

Чаювання — класний варіант провести час з близькими людьми. А особливо приємно, коли під час цього чаювання можна розповісти друзям про те, як теплу пору року збирав смородинове чи малинове листя, щоб зараз так насолоджуватись цим чаєм.

За вікном літо і ми не особливо думаємо про те, чим займатимемось зимовими та осінніми вечорами. Але якраз зараз про це і варто подбати.

Ми підготували для вас варіант чудового смородинового чаю.

Чай зі смородини

Якщо ви вперше хочете заварити такий чай, то вам варто знати, що листя смородини буває дуже різним. Запах, смак та навіть користь майбутнього чаю буде залежати від способу обробки листя, тобто висушування.

Пошепки

Спосіб приготування

  1. Збирати листя потрібно з самого ранку та в суху погоду. Не мийте, якщо воно не дуже забруднене. Найкраще збирати листя в період, коли смородина дає плоди, тоді смак чаю буде дуже насиченим. Назбирайте не менше, ніж 500 грамів листя.
  2. Розпочніть процес в’ялення листя. Застеліть рівну поверхню лляною та бавовняною тканиною й висипте на неї листя. Шар має бути рівномірним і за висотою не перевищувати 5 см. Листя не мають отримувати свіжого повітря і сонячних променів.
  3. Періодично перевіряйте готовність таким чином: стисніть листя в долоні, при розтисканні листя має залишитись у зім’ятій формі. Не пересушуйте.
  4. Помістіть усе листя в поліетиленовий пакет та відправте до морозилки на добу.
  5. Розкладіть листя на поверхні і залиште розморожуватись.
  6. Зараз розпочнеться процес ферментації. Вам потрібно кілька листків між долонями, розпочніть скручувати їх у трубочки, тільки обережно, щоб листя не пустило сік.
  7. Трубочки складайте в посудину, притисніть кришкою і накрийте рушником. Покладіть посудину в тепло на 8 годин.
  8. Відкрийте кришку. Якщо ви відчули приємний запах, то ферментація вдалась.
  9. Тепер треба висушити листя. Можна використовувати духовку та сушку. Якщо в духовці, то застеліть деко пергаментним папером, поріжте трубочки на смужки, товщиною 5 мм.
  10. Насолоджуйтесь запашним чаєм!

Ферментовані чаї набагато кращі, адже чай отримуєте міцніший, з більш насиченим смаком, темний, смачний та набагато корисніший.

Полюбляєте чай зимовими вечорами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

NataM
Adblock
detector