Фото з удавом, павичем чи поні: незабаром такі знімки стануть забороненими

Верховна Рада ухвалила закон, який захистить права тварин.

Фото з мавпочкою на пляжі та прогулянка на поні посеред міста скоро стануть історією через ухвалений законопроєкт. Згодом він набуде чинності. 

Як підприємці знущаються над тваринами, задля свого заробітку зараз, розповіли у Сніданку з 1+1.

Верховна Рада ухвалила закон, який захистить права тварин. Саме тому можна буде забути про фото з мавпочкою, адже тепер буде заборонено не тільки знущатися над тваринами, а й використовувати їх для бізнесу. Закон скоро набуде чинності. Чи знають про це підприємці, “Сніданок” вирішив перевірити у центрі столиці. Утім, розмовляти власники тварин з журналістами не поспішають. 

“Не можна ображати, знущатись, не можна створювати йому некомфортні умови. Якщо ці знущання призводять до того, що тварина отримає каліцтво і може загинути, то ці люди можуть потрапити навіть до в’язниці”, – пояснив   адвокат Лаврентій Царук.

Але підприємців в’язниця не лякає. Горе-бізнесмени нового законопроекту не бояться. Коли документ набуде чинності, тільки тоді, можливо, відпустять тварин.

Київ не єдине місце, де заробляють на тваринках. З настанням відпочивального сезону в курортні міста з’їхалися змії, крокодили, поні, мавпочки та папуги. У Мережі з’явилося відео, як на Азовському узбережжі у Кирилівці павичів після закінчення робочого дня просто запхнули до коробок. Зафільмували очевидці  знущання над віслюком: на курорті тварину водять на пляжі у 35- градусну спеку, а також змушують катати на собі людей. 

“Забороненою дією вважається організація фотографувань або тримання диких тварин в різноманітних ресторанах чи готелі. Карається до восьми років позбавлення волі. А адміністративні штрафи – до 8,5 тисяч гривень”, – додав адвокат Царук. 

Він радить: якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами, то потрібно зробити фотодоказ, знайти якомога більше свідків та написати заяву до поліції. 

I

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector