Гламурні домогосподарки 1950 років або висока мода на кухні

Сьогодні про дуже жіночне десятиліття. Трохи історії моди 1950-х і багато яскравих прикладів і ілюстрацій з серіалу «Дивовижна місіс Мейзел».

кадр з першої серії першого сезону серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

Жіночність, краса, «я не хочу нічого вирішувати, я хочу сукню» і неможливе сяйво гламуру. Ось що оспівували 1950-ті.

кадр із серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

Повоєнне бажання жінок знову стати тендітними, безтурботними квітками, їх прагнення до м’яких силуетів і розкішних тканин після мізерного вибору в воєнні роки — все це вловив Крістіан Діор, який в 1947 році представив колекцію, що стала проривом, але в той же час і кроком назад.

стиль New Look від Крістіана Діора. 
* до речі, насправді та сама перша колекція 1947 року названа метром «Corolle»

Плавні лінії похилих плечей, неможливо тонка осина талія і пишні стегна — силует пісочного годинника як гімн абсолютної дорослої жіночності.

Стиль 1950-х — це мода дружин і матерів, а не їх бунтівників дочок-підлітків (це ще прийде в революційні 1960-ті).

кадр із серіалу «Дивовижна місіс Мейзел». 

Мода в 1950-х була акцентована на матерів сімейства, які навіть в домашніх справах і турботах виглядали надзвичайно. За зовнішнім виглядом і нарядом дружини судили про успішність кар’єри і добробут її чоловіка.

кадр із серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

І мені здається, кількість нарядів для кожного випадку в 1950-х нічим не поступалася кількості в другій половині 19 століття — коли у леді було мінімум три домашні сукні, не беручи до уваги різні наряди для прийому гостей, виходів в залежності від випадку і часу доби.

кадр із серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

Так, в 1950-х жінка успішного чоловіка змінювала наряди 6-7 разів на день, підбираючи зачіску, прикраси та макіяж.

Вважалося неприпустимим вийти без капелюшка, рукавичок, сумочки і аксесуарів. До речі, макіяж теж вважався аксесуаром і тіні підбиралися під колір вбрання.

Що стосується різноманітності, то Діор представив протягом 11 років 22 різних силуети New Look (наприклад такі, як: профіль, тюльпан, синус, конвалія, подовжений, А-силует, Н-силует, S-силует, Y-силует, стріла і інші). Довжина спідниць, їх форма і самі силуети моделей змінювалися з кожною колекцією.

кадри з серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

Незмінною залишалася тонка талія і … повернення корсетів. А саме еластичних конструкцій з корсажу і бюстгальтера або корсетів з китового вуса і тюлю, які тягнули талію і тримали поставу.

кадр із серіалу «Дивовижна місіс Мейзел» і сторінка з каталогу Alden’s за 1954 рік

І за спогадами очевидців це було насправді дуже незручно. Зразкова дружина 1950-х не тільки завжди доглянута і вбрана навіть під час домашніх справ, …

кадр із серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

… але і не може з’явитися навіть перед власним чоловіком без макіяжу. 
Сцени, де Мідж прокрадається в ванну кімнату для того щоб зняти макіяж і зайнятися вечірніми справами, тільки після того як її чоловік заснув; як і сцена де вона прокидається раніше за чоловіка, щоб зайнятися зачіскою і макіяжем, повністю відповідає дійсності 1950-х.

кадр із серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

Модні тренди і віяння відображають те, що відбувається в суспільстві, зчитують бажання і прагнення і показують шлях. У 1950-х роках жінки захотіли згадати як бути слабкими і тендітними; і здали позиції, які у них були чоловікам, адже все циклічно.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: