Головні ознаки високого інтелекту (цікаве спостереження Джеффа Безоса)

Як же інтелектуали шукають собі співробітників, коли хочуть знайти по-справжньому розумну людину?

Джефф Безос — засновник Amazon, одна з найуспішніших сучасних компаній. Його статки сягають 150 мільярдів доларів.

У його талантах та інтелекті можна не сумніватися. Звичайно, він оточує себе лише розумними людьми, які втілюють його задуми в життя. Але підбирати таке оточення також досить не просто.

І як йому вдається їх знаходити?

У більшості населення схожий перелік параметрів, які визначають, що людина розумна:

  1. володіють правильними знаннями про світ;
  2. знаходять правильні відповіді;
  3. прогнозують.

Але стратегія Безоса полягає в  тому, щоб людина не лише знаходила правильні відповіді.

Він в першу чергу віддає перевагу не тим людям, які вміють прогнозувати й ніколи не допускають помилки, а тим, хто помиляється, але може це визнати й дослухається до інших.

За словами одного зі співробітників Amazon, Фріда: «Безос зауважив, що найрозумніші люди постійно переглядають своє розуміння проблеми, яка, як вони вважали, вже була вирішена ними. Вони відкриті для нових точок зору, нової інформації, нових ідей, протиріч і викликів їх власним способам мислення. Ця постійна готовність до прийняття нової інформації йде рука об руку з готовністю визнати, що ваш колишній спосіб мислення був помилковим. Іншими словами, щоб бути розумною людиною потрібно володіти гнучкістю розуму. Безос заохочує вміння завтра знайти ідею, яка буде повністю суперечити вашій сьогоднішній думці».

Така тактика також відома і сучасній психології. Так науковці це називають інтелектуальним смиренням. Згідно з дослідженнями, успішні рішення приймають не ті люди, які ніколи не помиляються, а ті, які визнають свої помилки. Вчені зауважують, що розуміння допущеної помилки є ознакою відкритості до нових знань, цікавості, розуму.

Також до такої думки схильні футуристи, які зазначають, що високоінтелектуальні володіють «переконливими, але нестійкими думками».

Якщо ви хочете визначити чи людина дійсно розумна, просто запитайте, коли вона останній раз помилялася. Людина, яка зазнає утруднення з відповіддю на це питання, швидше за все, не так розумний, як він хоче здаватися.

Ви вважаєте себе розумною людиною?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector