Господині на замітку: прості та дієві способи розсаджування орхідеї в домашніх умовах

Поговоримо про те, як просто та швидко можна розмножити орхідею у домашніх умовах. Але перед цим зауважимо, що для цього підходять не всі сорти. З якими можна і треба взаємодіяти, розповімо далі.

На какое окно поставить орхидею и нужно ли переставлять цветок | В цветнике  (Огород.ru)

Орхідеї поділяють на два типи: моноподіальний та симподіальний.

Перший росте вгору, адже має єдину верхівкову точку зростання. У цьому випадку із розсадженням дуже важко.  До подібного типу належать такі квіти, як: ангрекум, фаленопсис, ванда, гастрохілус та аерангіс.

Щодо симподіального типу, то рослини, які підходять до цього виду, ростуть у ширину.  На їхньому корінні міститься багато точок зросту, а отже й розмножити квітку куди легше. Сюди відносимо такі цвітіння як: каттлея, цимбідіум, камбрія, онцидіум.

Отож, щоб розмножити орхідею, для початку слід визначити її тип.

Где лучше разместить орхидею

Розмноження орхідей квітконосами або бічними пагонами

Це один зі способів, коли у квітів спочатку виростають стеблові паростки, а після – листя та коріння. Тоді  їх відрізають та садять в інший горщик.

Однак у симподіальних орхідей потрібно дочекатися цілковитого формування бульби й лише після цього  братися за пересаджування. Братися до цього слід дуже обережно, бо маємо ризик згубити обидві квітки.

За пересадженими пагонами доглядати потрібно така само старанно, як і за дорослими сформованими рослинами. Зацвіте орхідея тільки через декілька років. Але ми можемо прискорити ріст бічних пагонів. Для цього потрібно стежити за температурою у приміщенні. Найкомфортнішою для росту орхідеї буде температура 30 градусів та високий відсоток вологості. Можете зі спокійною душею ставити квітку на підвіконня, але не забувайте поливати її.

Розмноження за допомогою живців

Найчастіше цей варіант використовують саме для розмноження симподіального типу орхідеї. Вам слід зрізати пагони довжиною не менше 10 см., та ті, які містять хоча б 3 бруньки. Місце зрізу одразу ж обробіть активованим вугіллям і залиште рослину на 3 дні, щоб остання мала змогу відновитися. Зрізані  пагони слід помістити у  мох сфагнум, який продають у квіткових магазинах, та накрити харчовою плівкою.Тепер підтримуємо температуру повітря, щоб вона не падала нижче 20 градусів і не забуваємо провітрювати. Якщо ви дотримуватиметеся всіх рекомендацій, то вже через декілька місяців отримаєте нові паростки орхідей.

Пошепки

Таким способом можна розмножити і моноподіальний тип орхідей. Однак мох у цьому випадку слід замінити водою з різноманітними добривами. Не забувайте доливати води, щоб стебла не пересохли.

Орхідея в будинку, куди поставити орхідею Фаленопсис, краще освітлення. Два рази на тиждень кінчик квітконосу необхідно підрізати. У зворотному випадку, останній почне гнити. За таких умов бічні пагони проростуть уже через три місяці. Як тільки це трапиться, рослину слід висадити в окремий горщик.

Метод поділу куща

Цей спосіб підійде для симподіального типу орхідей. Кущ слід ділити, якщо у нього добре розвинута коренева система. Для цього достатньо обережно відрізати відростки (псевдобульби) від головної бульби, разом з верхівкою та корінням. Усе відділене висаджуємо в окремий горщик зі спеціальним ґрунтом. Його ви можете знайти у будь-якому квітковому магазині.

Порада: пересаджені квіти спочатку краще вирощувати у теплиці. І як тільки рослинка укоріниться, можна переносити її і будь-яке інше місце. 

Якщо мовимо про моноподіальну рослинку, то в теплиці її потрібно тримати доти, доки на ній не з’явиться, як мінімум, 10 листків. Тоді ділимо квітку на дві частини і зріз знову обробляємо вугіллям.

Одну частину садимо в горщик, а іншу поміщаємо в дуже вологий ґрунт і не забуваємо поливати.

Також ми можемо прискорити процес утворення бічних пагонів. для цього потрібно зробити один розчин і обприскувати ним рослинку час від часу. Рецепт суміші: 1000 мл. води та 750 мг. “Корневину”. Між обприскуванням робимо перерву в 10 днів.

Розмноження за допомогою насіння

Цей спосіб більше підійде для спеціалістів, адже, зазвичай, ним користуються на промислових підприємствах.

Ми розповіли вам найголовніші пункти в розсаджуванні орхідей, тож бажаємо вам удачі і красивих квітів на підвіконні!

А які квіти любите ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector