Готую вже понад 30 років, а часникодавку використовувала неправильно: показую, як треба

Усе життя я, як і багато інших господинь, постійно чистила часник від лушпиння перед тим, як розчавити його часникочавці. І не знаю, скільки б це тривало, якби  одного дня це не помітила моя подруга. Того ж дня вона сказала, що так робити не слід. І порекомендувала брати неочищені зубчики часнику.

Я була напрочуд здивована. Готувати щось, не очистивши його попередньо? Дивина.

Але в результаті й справді з часникочавки виходила лише м’якоть, а лушпиння залишалося всередині.

Нарешті можна позбутися неприємного запаху, що залишається на руках після чищення часнику. Ясна річ, що мити як руки, так і продукт все одно доведеться, але в будь-якому випадку цей варіант швидший та куди простіший. 

Коли я запитала, де ж моя подруга підгледіла цю хитрість, вона відповіла, що так роблять відомі шеф-кухарі світу. Зокрема, сам Джеймі Олівер. Чути подібне було дуже дивно, бо я завжди вважала часникочавку винятково радянським винаходом.

Однак і справді кухарі з цілого світу використовують таке кухонне пристосування без попереднього очищення часнику.

Пошепки

Тепер я дуже задоволена процесом, оскільки навіть за умови, що впоратися потрібного з великою кількістю часнику, з ним тепер куди менше мороки. 

Тож рекомендую і вам взяти цей спосіб до уваги. Сама перевіряла! 

Втім, окрім прямого призначення у часникочавки є й корисні особливості.

Наприклад, ви точно помічали, що на ручці цього кухонного приладдя є отвір і виступ з іншого боку. Думаєте, просто так? А ось і ні. Вони призначені для того, щоб видавлювати кісточки з вишень.

А ще за допомогою преса можна чавити не тільки часник, а й перець горошком. І не тільки. До цього ж списку потрапляють: цибуля, оливки, каперси, горіхи.

Дивина, погодьтеся. Слово даю, що ви й гадки не мали, що часникочавка є такою універсальною та корисною річчю.

А ви знали про такі особливості часникочавки?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector