– Хіба ми винні в тому, що ви не можете забезпечити всіх ваших дітей? Чим ви думали, коли стількох народжували?

Я багатодітна мати. Цього травня наша старша донька Яна закінчила 11 клас. Але так, як у нас нема стільки грошей, то ми мали зекономити на випускному. Плаття нам позичила племінниця, туфлі також. Зачіску та макіяж пообіцяла зробити сусідка за шоколадку, вона має багато косметики та працює ще перукаркою. 

Однак, батьки інших учнів хотіли замовити бенкет у дуже дорогому ресторані. І ще на додачу фотографа, відеографа та якогось діджея, аби діти влаштували дискотеку. На батьківських зборах ми сіли рахувати, і сума вийшла дуже захмарна – 1500 з людини. А ще батьки казали, що треба запросити деяких вчителів і, відповідно, за них також заплатити. 

Тоді я вже вирішила вставити свої 5 копійок:

– А нам так треба ті фотографи? Он у дітей є мобільні, там камери. А музика? Можна на флешку скачати, хай так танцюють.

Але я не очікувала, що всі батьки одноголосно накинуться на мене з докорами:

– У дітей випускний, то таке свято. Не можна економити! 

– Якщо вам не вистачає, то не йдіть. Нащо дітям святкування псувати?

– Ви знали, що зараз ціни піднялися. Думали, що за все треба заплатити 100 гривень? 

Потім хтось з батьків гадав, що вони часто скидалися за мене доньці на екскурсії, на прибирання, на концерти і так далі. Ну правильно, багатодітній родині треба допомагати. 

Пошепки

Тоді вже одна мама, яка головна у батьківському комітеті видала таку фразочку:

– Знаєте, у кожного з нас є діти. І голова на плечах. Ми самі важко працюємо, аби їх прогодувати. А ви, я так бачу, звикли народжувати і розраховувати на чужу допомогу. Можете просто прийти на вручення атестата, а в кафе не їхати, якщо не виходить. Ніхто силоміць туди не тягне!

Я мовчки вийшла з класу і не дала ні копійки на свято. Моя Яна трохи засмутилася, що нам не вийшло поїхати в кафе разом з однокласниками. Однак, я намагалася пояснити доньці, що з такими людьми краще не сідати за один стіл:

– Бачиш, з якими скупердяями ти вчилася 11 років? Пожаліли скинутися тобі на випускний. Ну нічого, тобі б там не сподобалося. 

І от минуло вже кілька місяців, а ті батьки досі про мене пліткують. Звісно, всім мої діти навчаються в одній школі і до їх вчителів вже доповзли ті чутки. Боюся, аби ще ті батьки інших однокласників не подумали нічого поганого про нас. Адже через 2 роки середня Христина має закінчувати 11 клас. 

Хто не правий у цій ситуації – багатодітна мама чи батьки? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector