Хочеш для всіх бути хорошою? Скоро ти шкодуватимеш через це

Розкажу вам на власному прикладі. Моя мама вчителька української мови. Тож виховували мене в доволі суворій атмосфері. Я мала вчитися, бути слухняною, охайною, найкращою серед однолітків. А головне – я не мала осоромити маму. 

Через прагнення бути ідеальною і подобатись усім я мала чимало проблем. Погана оцінка була для мене трагедією. А несхвальний відгук – кінцем світу.

Та з роками я збагнула, що жити з такими установками вкрай складно. Я багато страждала, намагаючись догодити усім довкола. Навіть до психолога довелось піти. І він сказав мені одну дуже мудру річ:

 – Бути хорошою людиною – дуже погано!

Ви спитаєте, як таке взагалі можливо? Зараз поясню!

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланням – https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Коли ви намагаєтесь бути хорошими для інших, постійно допомагати їм – поступово забуваєте про власні потреби. А якщо бодай раз відмовите – інші почнуть ображатися, звинувачувати. Усі ж звикли до ідеальної подруги. Врешті ви відчуватимете, що винні усім довкола, лишень не собі.

Пошепки

Постійне прагнення бути в усьому ідеальною – руйнує. Воно знищує зсередини. Коли ти невдаха інші захоплюються щонайменшими твоїми досягненнями. Проте, коли ти успішний – гарного вже просто не помічають.

Дозволяйте собі помилки. Це дає змогу розслабитися, відпочити. Бешкетуйте, байдикуйте, Навчіться відмовляти іншим, казати “Ні!” і не перейматись тим, що вони подумають. 

Не варто боятись конфліктів, уникати їх. Часом корисно висловити власну думку, заперечення. Навіть якщо це призведе до того, що ви будете не такою ідеальною – не страшно.

Запам’ятайте раз і назавжди – ви проста людина, не робот! Тож часом дозволяйте собі бути поганою. Згодні?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тут – https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector