Ходьба пішки – користь для здоров’я: 10 речей, які відбудуться з вашим тілом, якщо ходити пішки щодня

Даремно люди недооцінюють прогулянки, адже ходьба може вилікувати багато захворювань.

Якщо правильно харчуватися, дотримуватися режиму та спати хоча б 7-8 годин на добу, то ви знизите виникнення захворювань до мінімуму. Лікарі стверджують, що достатньо 30 хвилин ходьби в день, щоб покращити не лише свій зовнішній вигляд, а й стан здоров’я. 

1. Позитивні зміни в мозку

Ви можете сумніватися, але це факт доведений науково. Останні дослідження у Вірджинії довели, що люди, які проходять щодня хоча б 1 км, знижують можливість захворіти на цю хворобу вдвічі. А ще ходьба підвищує рівень ендорфінів та знижує психологічний стрес. 

2. Покращення зору

Людям, які схильні до цього захворювання, лікарі рекомендують щоденні піші прогулянки. Навіщо? Тому що ходьба знижує очний тиск. Ходьба або біг підтюпцем понад три рази на тиждень, значно знижує очний тиск.

3. Запобігання хвороб серця

Ходьба є чудовою профілактикою серцево-судинних захворювань. Вона покращує еластичність судин, а ще знижує кров’яний тиск.  Вона дозволяє знизити рівень холестерину і поліпшити циркуляцію крові.

4. Збільшення обсягу легень

Прогулянка та ходьба на свіжому повітрі сприяють постачанню більшого об’єму кисню в легені, а також виводить з них токсини та відходити. Також правильна ходьба покращує циркуляцію крові в органах диханнях. 

5. Покращення стану підшлункової залози

Ходьба є ще ефективнішим засобом проти цукрового діабету, ніж біг. Протягом пів року проводилися дослідження, які підтвердили, що ходьба рівень глюкози в крові значно краще, ніж біг.  

6. Покращення травлення

Останні дослідження підтвердили, що звичка тривалих прогулянок знижує ймовірність захворювання на рак прямої кишки на 31%. Якщо щодня прогулюватися хоча б пів години, то перистальтика кишківника буде краще функціонувати.

7. Підтримка тонусу м’язів

Ходьба, як і будь-яке фізичне навантаження на тіло, покращує тонус м’язів та допомагає наростити м’язову масу. Це корисне заняття і для фігури, адже під час ходьби йде навантаження не лише на м’язи ніг, але і живота. Ви отримаєте користь навіть від 45-хвилинної пішої прогулянки протягом дня. 

8. Зміцнення кісток і суглобів

Ходьба покращує стан опорно-рухової системи, сприяє збільшенню м’язової маси, що вберігає кістки від травм. Регулярні вправи на свіжому повітрі та прогулянки ще покращують гнучкість суглобів — достатньо пів години в день.  

9. Полегшення болю в спині

Якщо у вас часто болить спина, ви відчуваєте дискомфорт, у вас сидяча робота — ходьба вас врятує від всіх цих проблем. Також чудово знімає напруження в попереку після великого навантаження. Швидка ходьба покращить циркуляцію крові до хребта й сприяє його гнучкості. 

10. Заспокоєння свідомості

Ніщо краще не очищує свідомість, як прогулянка на свіжому повітрі, особливо якщо ви страждаєте на депресивні розлади. Приємна прогулянка парком допоможе вам відігнати від себе погані думки й наповнитися енергією. Навіть якщо ви відчуваєте себе виснаженими, не полінуйтеся пройтися пішки хоча б пів години в день, самопочуття одразу покращиться.  

Також останнім часом набирає популярності скандинавська ходьба, про її користь ви можете прочитати тут.

Ви часто прогулюєтеся пішки?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: