Ходьба регенерує мозок, знімає смуток і стрес

Якщо ви сумуєте, відчуваєте стурбованість або тривогу, один з найкращих природних засобів який допоможе — це ходьба . Відійдіть, буквально, від джерела проблеми і пориньте у природне середовище. Немає нічого кращого, ніж приємна прогулянка, щоб зняти біль, позбутися накопиченого стресу і зарядити «батареї».

Насправді відомо, що фізичні вправи, і особливо ходьба, є чудовою терапією для лікування депресії і тривоги. Було виявлено, що ходьба в постійному темпі сприяє вивільненню ендорфінів , гормонів, які змушують нас відчувати себе щасливими і розслабленими, знижуючи при цьому виробництво кортизолу, гормону стресу.

Крім того, неврологи з Принстонського університету вважають, що наслідки здорової ходьби виходять за рамки миттєвого виробництва деяких нейротрансмітерів і вважають, що ходьба регулярно може допомогти регенерувати мозок , допомагаючи нам краще і з меншим стресом вирішувати щоденні проблеми.

«Заспокійливі нейрони» в головному мозку

Ці дослідники працювали з двома групами морських свинок, одна група залишалася активною, а інша була призначена для сидячого життя. Після ходьби вчені аналізували мізки і виявили, що у тварин, які робили фізичну активність, активувалися деякі нейрони, які гальмували активність нервових клітин, які були надто збуджені.

Потім вони додали деякий екологічний стрес і виявили активацію збудливих нейронів у гіпокампі, області мозку, що бере участь у емоційних реакціях. Проте активні тварини краще справлялися з цією активацією мозку, оскільки «заспокійливі нейрони» були активовані, і запобігли надмірному впливу ситуації та утримали стрес під контролем.

Ці результати, які неврологи також вважають цінними для людини, могли б пояснити, чому ходьба допомагає нам розслабитися і забути про турботи і болі.  Все вказує на те, що, коли ми ходимо, мозок активізує «заспокійливі нейрони», які гальмують рівень збудження нейронів, які є основою турбот, розколу і стресу.

Це свідчить про те, що фізична активність допомагає змінити мозок. Люди, які не ходять і не займаються фізичною активністю, будуть регулярно страждати від високого рівня тривоги, і стрес буде заважати в їх повсякденному житті.

Щоб отримати максимум користі від походу, краще вибрати шлях, оточений природою

Ходити по конвеєрі, між чотирма стінами тренажерного залу, в місті або посеред природи — не те ж саме. Нейрологи з Університету Херіот-Ват продемонстрували це, спостерігаючи за діяльністю мозку 12 осіб під час ходьби протягом 25 хвилин в торговому центрі, в зелених насадженнях і на жвавій вулиці. Мобільні електроенцефалограми відстежували такі емоції і стани, як розчарування, медитація, ентузіазм і увага.

Потім вони виявили, що релаксація і медитація були більш інтенсивними, коли суб’єкти проходили через зелені простори. Ці люди також відчували себе менш розчарованими. Це відбувається тому, що в зелених просторах наш мозок може бути повністю відключений.

Навпаки, на вулицях і торгових центрах ми повинні бути більш уважними, тому ми не маємо можливості повністю від’єднатися від наших турбот і не дозволяємо нашому мозку відпочити.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: