Хотіла влаштувати дітям сюрприз на Миколая – а вони мене з рідної домівки прогнали. Ще й подарунки викинули через вікно

Я поїхала у Німеччину на заробітки ще у 2014 році. Хоча у селі мені добре було, мала свою господарку, великий пай та город, корівки, свинки, кури та гуси. Ну, все як у людей з села. 

Однак, почалася криза, долар підскочив, зарплату на роботі затримували пару тижнів. Рятувало хіба те, що я щосуботи їздила на базар та продавала продукти чи молочку. 

Якраз і в нашому селі багато жінок виїхали на заробітки. Хтось подався у Польщу, Італію чи в Нідерланди. І я з кумою поїхала в Німеччину, працювали на фермі. Гроші пересилала матері, мої сини тоді навчалися у старшій школі. Так помалу відкладала їм на навчання в університеті, аби мали гідну освіту. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Але що старший Роман, що молодший Степан вирішили повернутися після університету в село. Звісно, там знайшли жінок та привели до моєї хати. Я не жаліла грошей на весілля, заплатила майже свою річну зарплату на ті гулянки та ресторани. 

Хата у нас велика, на 2 поверхи. І я щиро сподівалася, що невістки Ольга та Марина будуть доглядати за господаркою. Однак, Оля взагалі не хотіла братися за хатні справи, а Марина працювала в місті. І через це в них постійно виникали сварки. Мені аж було соромно перед сусідами, коли приїздила і сама бачила ті цирки від невісток. 

– Я до цієї хати перша переїхала. А ти взагалі нічого не вмієш. Раз хоча б стала і допомогла на кухні!

– Я наймичка чи хто? Взагалі до вас на 1 поверх ніколи не спускаюся.

Діло дійшло до смішного – Марина купила холодильник та винесла його на 2 поверх, аби не ділитися з Ольгою продуктами. До церкви ходять окремо, навіть разом до причастя не стають. Подвір’я поділили навпіл і якщо чиясь курка перейде межу, то одразу починають сваритися. 

Тому я вирішила назбирати гроші та купити ділянку в селі, аби хтось з синів переїхав туди. Поменше буде сварок та сорому на все село. 

Однак, кума відмовила мене від такої ідеї:

– А ти не боїшся, що тебе невістка потім з хати попре? Думаєш, що вона вже не уявила себе на хаті королевою? 

– Так що робити?

– Повір, краще собі спершу купити житло. Зате буде гарантія, що тебе ніхто не прожене.

І я вирішила дослухатися до поради родички. Адже не раз чула історії подруг-заробітчанок, як рідні діти виганяли геть та вимагали гроші. 

Пошепки

Декілька місяців я відкладала кошти на будиночок. Тільки цього місяця вийшло приїхати додому. Якраз літня сусідка продавала свою хатинку. Ділянка не велика, 2 кімнати та маленька літня кухонька. Не планувала робити грандіозний ремонт, хіба деякі меблі купити і все. 

Так от, приїхала на Миколая, купила дітям та онукам гарні подарунки, привезла одяг та пару сотень євро. Але забула ретельно заховати в сумці свої гроші, які відкладала на будинок.

– Мати Божа, це що таке? Ви банк пограбували в Німеччині чи що?

– Ні, то мої заощадження. 

– Які ще заощадження? Романе, глянь, тут твоя мама гроші для онуків зажебрала. Заховала, як та миша! 

На крики Ольги прибігли інші. Стали навколо мене та почали сперечатися за гроші: 

– Мамо, я старший син і ти повинна мені ці кошти віддати. Ми купимо окрему квартиру чи хату.

– З якого це дива? Твоя жінка тут так командувала, то ми маємо переїхати геть. Хіба забув про це? 

– Діти, годі. То мені гроші на житло. 

– Мамо, як це? Собі хорошу побудуєш, а ми тут маємо тіснитися?! 

– Так, ще чого! Чому це іншим батьки просто так житло дарують, а ти собі всі гроші забираєш? 

Такий скандал почався вдома, що словами не передати. Всі сусіди та перехожі чули, як дико причали діти. Я ледь сльоза стримувала. 

– Знаєш, мамо, не потрібні нам ці подачки Тому он, двері знайдеш. І подарунки забирай геть!

Я поїхала до родички на декілька днів, аби в не пожити. Однак, сини та невістки не хочуть мене на поріг пускати. Так образили через ті гроші. 

Але хіба я винна? Роками гарувала в Німеччині, ночей не доспала. Моя спина вже “дякую” за таку роботу точно не скаже, постійно купую ліки проти спазмів та запалення. 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector