Хвойні композиції для чудесного ландшафтного дизайну присадибної ділянки: 20 ідей

Хвойні рослини — це один з найкрасивіших матеріалів для ландшафтного дизайну. Різноманіття форм, розмірів і кольорів рослини надають широкі можливості для створення красивої доглянутої ділянки. Причому краса ця буде радувати око протягом цілого року і при будь-яких погодних умовах.

Оформляти хвойними композиціями можна і маленькі садки, і великі території. Найкомпактніший варіант — невеликий рокарій, прикрашений карликовими рослинами. Їх густа крона і насичені кольори прекрасно обіграють природний або штучно створений рельєф місцевості.

Чудово виглядають і композиції з хвойних рослин і дерев: бузку, японської бруслини, вересу, рододендрона, гортензії, паркових троянд. Поєднання довговічної і величної краси хвойних рослин особливо вигідно відтіняє тендітні і яскраві квіти, і допомагає створити композиції, несподівані за колірним рішенням.

Застосування хвойних культур для створення композицій — одна з класичних тенденцій в ландшафтному дизайні. З їх допомогою можна красиво декорувати прибудинкову територію, яка буде радувати цілий рік.

Вишуканий вид, різноманіття форм, розмірів і відтінків роблять можливим створення ефектних композицій. Основні варіанти розміщення посадок: по периметру території в якості живоплотів; по території; вздовж доріжок.

Крім високих естетичних якостей, хвойні рослини володіють іншими важливими перевагами: створюють надійний бар’єр від пилу і газів, що летять з дороги; послаблюють пориви і не дозволяють вітрам вивітрювати грунт; знижують рівень шуму.

У місцях, де росте велика кількість хвойних рослин, повітря насичене фітонцидами. Ці речовини негативно впливають на життєдіяльність хвороботворних мікроорганізмів і навіть здатні боротися з вірусами. Перебування серед вічнозелених рослин знімає втому, покращує самопочуття і настрій.

Хвойні композиції в ландшафтному дизайні — це куточок лісової природи на присадибній ділянці.

При розробці елементів ландшафту слід вибрати: центр композиції — основний акцент, який буде притягувати до себе увагу; другорядні компоненти, підлеглі центру.

Наприклад, композиційним фокусом може служити ставок, альпійська гірка, декоративний водоспад. Решта складових другорядні.

А що ви садите на присадибних ділянках?

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: