Хитромудрі завдання, щоб натренувати мозок

Сьогодні ми вкотре нагадуємо вам, наскільки важливо розвивати свою логіку та кмітливість. А допомогти у цьому вам можуть навіть звичайні дитячі головоломки. Це корисне тренування для мозку, за яке ви точно подякуєте собі ж в старості. Власне, про вік зараз і говоритимемо.

Завдання будуть пов’язані з роками та математикою. Але не поспішайте закривати статтю. Повірте, всього крапля уважності і навіть найзатятіший гуманітарій дасть правильну відповідь на ці завдання.

Отож, гайда розгадувати головоломки.

Навчаємо дітей думати самостійно

Перше завдання: визначити вік брата. Умова: коли мені було 4 роки, мій брат був удвічі молодший за мене. Зараз мені 18. Скільки у такому разі років братові?

Начебто легка задачка для 2 чи 3 класу, але, повірте, подумати є над чим. Зверніть увагу на те, що він і справді постійно змінюється. При цьому сам пунктик «у скільки разів» також не стоїть на місці і змінюється разом із віком. Ось вам і підказка. 

Якщо ваша відповідь – дев’ять, то ви помилилися. Ще раз перечитайте умову.

Усе ще гадаєте?

Ось вам розв’язок, якщо вирішили здатися.

Ми починаємо визначати вік молодшого брата, коли старшому було 4. Вдвічі молодше, отже, ділимо на 2. 4 : 2 = 2 роки.

Тепер дізнаємося скільки років минуло. 18 – 4 = 14 років. Якщо молодшому було 2 і минуло 14 років, то тепер йому 16. Вуаля, завдання вирішено. Старшому братові 18, а молодшому — 16 років.

Ну що, вгадали?

Бліц-Інфо - Як ми бачимо світ: цікаве спостереження від науковців

Отже, Павликові 14 років, а його дідусеві — 56. Через скільки років дідусь буде вдвічі старший за онука? Скільки років тоді буде дідусеві та внукові?

Які пропозиції?

Так, ця задачка складніша, ніж попередня.

Не дуже зрозуміло, що робити. Але починати з чогось треба. Ми можемо дізнатися, на скільки років дідусь старший за онуку. 56 – 14 = 42 роки. Що це нам дає? Поки що невідомо.

Тоді берімося за інший шлях. Спробуємо скласти рівняння. Припустимо, дідусь стане вдвічі старшим за онука через х років. Тоді буде вірним наведений нижче вираз.

(56 + х): (14 + х) = 2;

56 + х = 28 + 2х;

х = 28;

Виходить, що має пройти ще 28 років. Перевіряємо. Павлику через 28 років буде 42 роки, а дідові Колі – 84. 84: 42 = 2. Ось і весь розв’язок.

Ну що, здогадалися самі чи скористалися підказкою?

Чому некомпетентні люди думають, що вони ледь не генії. Відео TED |  Українська правда _Життя

Сподіваємося, що вам вдалося впоратися із завданнями. А якщо ні, то чекайте нових завдань і продовжуйте прокачувати свій мозок. 

Працюйте над собою і хай щастить! 

Впоралися зі всіма завданнями?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector