Хитрощі, які врятують вашу куртку від порізів та дірок

Часто трапляються ситуації, коли випадково зачепили улюблений пуховик, він розірвався, ще й на видному місці!

Особливо образливо, якщо це нова річ.

І здається, що іншого виходу, окрім грубого шва, який точно буде помітним немає!

Але ні. Ми потурбувались про вас і знайшли методи, які виправлять абсолютно все: порізи, дірки від сигарет, розходження ниток по шву.

Головне, робити все не поспішаючи!

Як непомітно зашити дірку на куртці?

На пуховику по шву

Цей метод стосується виключно розриву полотна по шву. Спершу річ вивертаємо у внутрішню сторону. Якщо є підкладка, її треба попороти. Після цього зашиваємо дірку вручну або на машинці.

Щоб шов був міцний складайте нитку вдвоє. Слідкуйте за тим, що зовнішня поверхня залишалась рівною, ніде нічого не покрутилось.

Стібки прошивайте по старих отворах і обережно зашийте дірку потаємним швом. Спершу горизонтально, потім паралельно.

На пуховику посередині виробу

В такому випадку нас виручить праска і рулонний лейкопластир.

Відріжте шматочок пластиру відповідного розміру до вашої дірки і вставте клейкою стороною догори. 

Тоді підкладіть бавовняну тканину ззовні і пройдіться зверху гарячою праскою. Головне робити це обережно.

Пошепки

Проте, щоб зовсім не було помітно слідів, варто спробувати замаскувати.

Вишивка

Мабуть, найнадійніше полагодити розрив можна за допомогою штопки та подальшої вишивки. Але для початку порвані шматки треба скріпити. Виріжте шматочок клейового флізеліну.

Розмір має бути на 1 сантиметр більше, ніж місце пошкодження. Підкладіть його із внутрішньої сторони куртки. Підженіть межі порваного матеріалу і пропрасуйте праскою на середній температурі. Можете залишити як є, але для довговічності дірку краще все-таки зашити. Якщо у виробі доречна вишивка, заштопайте дірку і одночасно сформуйте візерунок.

Є простий варіант — наклеїти зверху матеріал і вишивати по ньому. Не забувайте, що під час штопки теплоізолятор з місця розриву необхідно видалити.

Потім вже у відремонтованому виробі розподіліть його вручну. Зшийте підкладку.

Латка з тканини.

Вони бувають абсолютно різними: з клейовою виворітною стороною і звичайною тканинною, у вигляді бейки, тасьми, аплікацій, нашивок та шевронів. Останні часто зустрічаються із назвами музичних груп, спортивних команд або популярними написами.  

Так річ стане не лише відремонтованою, а й оригінальною. Для дитячих речей чудово підходять аплікації на клейовій основі з мультиплікаційними героями.

Тасьма 

Це тонка тканинна стрічка, якою найчастіше виконується ремонт практично будь-якого одягу. Вона буває з вовни, льону та бавовни. Часто служить декоративним оздобленням.

Кнопка або блискавка

Якщо на рваному місці вони доречні, спробуйте. Для початку підберіть відповідну за стилем застібку. Вставте на порване місце та пришийте. Для симетрії можна виконати таку ж маніпуляцію з протилежного боку. Якщо поріз невеликий, візьміть шматочок тканини (зазвичай додається до куртки) і закрийте нею дірку. Потім пробийте місце декоративними кнопками. Це простий і дієвий спосіб непомітно прибрати дірку та додати речі трохи оригінальності.

Пам’ятайте, що для відремонтованих виробів звичайний догляд вже не підходить. Адже прати та прасувати їх тепер потрібно з особливою обережністю. Особливо це стосується речей, заклеєних із внутрішньої сторони.

А ви часто ремонтуєте пошкоджені речі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector