І досі читаєте дівчаткам казки? Вітаю! У цьому житті вони точно щасливими не будуть. Бо це не просто оповідання, а справжнє зло!

Читала я увечері своїй внучці казки і аж прозріла! Ви колись задумувались, чому насправді учать дівчаток оці всі коротенькі оповідання? 

Зараз я вам поясню.

Попелюшка знає, що кохання чи успіх і близько їй не світять. Головне її завдання в житті – прислуговувати сім’ї, слухати матір та старших сестер. Бо хто вона взагалі така, аби перечити дорослим, які вже встигли “мудрості набратися”? Так і загинається серед тих ганчірок і посуду, аби хоч на горіхи не отримати… Попелюшка нічого не робить для того, щоб змінити своє життя на краще. Вона чекає, коли все впаде з неба. 

“Русалонька”. Теж цікавий експонат. Заради чоловіка, який і не здогадувався про її існування, дівчина готова терпіти страшні страждання. Вона готова відректися від родини і втратити найдорожче, аби на неї звернули увагу. Правильно, яка ж любов без жертв? 

Хто там у нас ще є… “Красуня і чудовисько”. Так, закінчується у них все не так і погано. І дитина наче вчиться не осуджувати інших за зовнішність… Та хіба не вчувається вам у цій казці стара приказка “стерпиться-злюбиться”? Красуню ж ніхто не питає, чи хоче вона любити Чудовисько. Її дурять, переконують, змушують… Дуже гарний приклад для маленької дівчинки!

Про “Білосніжку” я взагалі мовчу. Вона вся така добра, хороша, покірна. І саме це за її всі так люблять! Таке враження, що вона просто не може комусь не подобатися. Вона зручна для всіх. І всім так добре. То чого б і собі такою ж не стати, правда?

Пошепки

І таких прикладів ще дуже і дуже багато! 

Вам може здаватися, що діти не розуміють такого глибокого підтексту. Але не забувайте, що ми дуже недооцінюємо дитячий мозок. 

Дівчаткам змалечку вкладають у голови, що вони мусять страждати і служити. Вони повинні бути гарними, спокійними, красивими. Повинні любити і ставити коханими, мусять виходити заміж і народжувати дітей. А ще – усі їхні проблеми вирішить поцілунок, магія або чоловік. І аж ніяк не власні зусилля. 

Я прожила важке життя. Не могла піти під чоловіка, який мені всі нерви випустив. А все чого? Бо виховували покірною і хорошою. Може, досить уже ростити служанок і невпевнених в собі жінок? Усі ці книжки я повикидаю. І вам раджу. 

Майбутнє наших дітей у наших руках!

Згодні з такою думкою? Які ще казки ви б не читали дітям?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector