Інна цілий день крутилася біля плити. Сьогодні Максим приведе свою наречену, знайомитися. Інна ще раз оглянула стіл, коли в двері подзвонили. – Мамо, знайомся, це моя Аня, – з усмішкою сказав Максим

Того дня Максим чекав з великим нетерпінням. Він вперше привів свою Аню до батьків, щоб познайомити їх. 

Його тато мовчав. Як і в більшості ситуацій, зрештою. Одразу й не скажеш, сподобалася йому невістка чи ні. Зате одразу було видно, хто в їхньому домі головний – мама Максима, Інна Іванівна. Вона прискіпливо розглядала Аню, бажаючи засипати її різноманітними каверзними запитаннями. А в душі вона вже знала, що ця дівчина – не пара її синові. 

Полюбилася Інні сусідська Катя – старання, слухняна, красива. А тут нема на що дивитися. І ще хто знає, яка сімейка в цієї Анни. Зате в Каті тато – власник молочного комбінату, мама у бухгалтерії працює. Люди поважні. 

Тим часом Максимові діла до Каті не було. Він любив свою Анюту. Тільки мамі це не подобалося. Вона всіма можливими методами намагалася втрутитися в їхній стосунки. 

Але син навіть слухати неньку не хотів. Тож після знайомства нареченої з батьками Максим зіграв весілля.

Вона пишним не було, але вийшло дуже душевно. Як і хотіла Аня. Зате Інна вдоволена цим не було. Усе ж таки єдиного сина віддавала – можна було і щось феєричніше влаштувати.

Спершу молодята жили у батьків. А потім Максим втомився від вічних материних докорів. Вирішив орендувати квартиру, хоч і дорого їм обходилося таке задоволення.

Через кілька років Максим взагалі надумав викупити ділянку і збудувати власний дім. Аня якраз закінчувала навчання в університеті. Отримувала диплом магістра. Нелегко було. Дружина навіть не підтримувала коханого. З головою поринула у власні справи. Тоді моментами Максим пригадував материні слова і справді замислювався, чи правильний вибір зробив.. Чи ту жінку обрав собі?

Перестрілася якось Аня зі свекрухою. Поділилася новиною, що університет з відзнакою закінчила. А та тільки фиркнула у відповідь. Мовляв, глянь, як мого Максима загнала – от женився б з простою дівчиною – і мороки менше було  б.

Аня розплакалась. За стільки років так і не змирилася з важким характером Максимової мами. 

І до весілля жилося дівчині несолодко. Батьки у неї були хороші. Але мати раз оступилася – зрадила батьків. Після того тато покинув сім’ю, а ненька і досі винить себе у всьому. А потім віддала доньку до бабусі з дідусем, які й поставили Аню на ноги.

І ось зараз вона з освітою, чоловіком і морем можливостей. Кілька років дівчина працювала вчителем. Далі завучем стала. А там у неї з Максимом і свої дітлахи народилися.

Онуків мама Максима любила. З радістю доглядала за ними, ніколи не відмовлялася приглянути, коли в Ані були інші клопоти. Але до невістки ставлення в Інни не змінилося.

А там і сини Ані з Максимом повиростали. Пороз’їжджалися по світу. Залиши батьків самих. А там на той світ пішов свекор. Занедужав і року не потягнув.

***

Того дня у неї був ювілей. У домі зібралися родичі та знайомі. Навіть сини приїхали. Навіть свекруха сиділа за столом у кутку.

Ввечері Ані стало погано. Усі заметушилися. А через день жінка повернулася з лікарні зі звісткою про вагітність.

Розповіла Максимові. Думали, як їм вчинити – сини великі, у старшого весілля скоро, а там дивися і онуки підуть. Чоловік змовчав. А зранку сказав, що для дітей вони вже застарі. 

Оля довго плакала. А потім наважилася піти до свекрухи. Більше не було з ким порадитися. Знала, що та може не схвалити, але спробувати варто було. 

Інна мовчала. А потім неочікувано розплакалася. Аня не знала, що й вдіяти.

Виявилося, свекруха нарешті наважилася на душевну розмову з невісткою. Розповіла, яким кволеньким народився Максим. Як вона боролася за його життя. Страшно було, але що вдієш. Чоловік просив в дитячий будинок сина віддати. Мовляв, немає сил і грошей, щоб возитися.

Аня й собі сльозу пустила. А потім і сама про власне дитинство свекрусі розповіла.

Просиділи жінки до пізньої ночі. Відповіді на своє запитання Аня так і не отримала. І гадки не мала, що їй робити і як бути. А наступного дня до дітей прийшла Інна. Максим аж злякався. Невже знову скандал? 

– Я до Ані.

Інна сіла за стіл. Невістка пригостила її печивом, яке напекла напередодні. А далі свекруха почала переконувати невістку залишити дитину. Виховають, мовляв. Якось впораються.

Так і вчинили. Перечити не став навіть Максим. 

Згодом Інна продала свій дім. За половину грошей купила собі маленьку квартиру – решту на малого онука віддала. Відтоді аж до останнього свого дня вона помагала невістці. Жодного слова кривого їй не сказала. А наостанок навіть попросила пробачення. Прикро тільки, що збагнула Інна свою помилку так пізно…

Як вас прийняли у сім’ї чоловіка?

Які у вас стосунки зі свекрухою?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector