Інструкція з приготування вівсяної каші

Багато хто з нас вживає вівсяну кашу на сніданок.

Вона смачна й корисна. Однак не всі вміють її готувати. Потрібно знати, як її правильно варити й з чим подавати, щоб вівсянка стала вашою улюбленою ранковою стравою.

Види вівсяних пластівців

У світі відомо більше ніж 40 видів вівса, але в Україні найбільш популярними є:

 • Вівсяні пластівці «Екстра» №1. Їх виробляють з цілої крупи. За розміром вони великі та найкорисніші, оскільки містять в складі найбільшу кількість клітковини.
 • Вівсяні пластівці «Екстра» №2. За розміром вони трохи менші попередніх. Це є розрізана крупа.
 • Вівсяні пластівці «Екстра» №3.  Ці пластівці подрібнені на дрібні куски й швидко заварюються. Завдяки цим особливостям, їх часто вживають діти.
 • Вівсяні пластівці «Геркулес». Вони мають гладку поверхню і не підходять для приготування в мікрохвильовій печі. Для їх варіння потрібно більше часу. 

Як правильно готувати вівсянку?

 1. Запорука успіху смачної вівсянки — правильні пропорції між пластівцями та рідиною. А от сама рідина може бути різною: вода, молоко.

  Для рідкої вівсянки дотримуйся таких пропорцій: 1 частина пластівців і 3 частини рідини, а для в’язкої – 1: 2.

 2. Щоб вівсянка вийшла максимально смачною, спочатку потрібно зварити рідну, якою ви будете заливати пластівці. Наповніть каструлю водою або молоком, посоліть, поцукруйте і тоді доведіть до кипіння. Лище після цього насипаєте вівсянку і також кип’ятите.

 3. Потім зніміть каструлю з вогню, накрийте кришкою і дайте каші настоятися кілька хвилин.

 4. Якщо у вас обмаль часу, то зварити вівсянку можна і в мікрохвильовій печі. Для цього залийте  пластівці водою або молоком одразу й доведіть до кипіння. Після цього дайте трохи настоятися.

 5. Ледача вівсянка — залийте пластівці рідиною звечора й відправте в холодильник. В такому випадку також можна використовувати йогурт. Зранку вам залишиться лише трохи підігріти в мікрохвильовій печі.

 6. Щоб вівсянка вийшла надзвичайно ніжною, змастіть її вершковим маслом.

Також кашу можна й урізноманітнити. Ви можете додавати фрукти, горіхи, мед, варення — це зробить вашу вівсянку повноцінним сніданком, який наповнить вас енергією на весь день.

Що Ви їсте на сніданок?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector