Іржавий кіт – найменший дикий хижак у світі

Іржаві кішки живуть в Південній Індії і на Шрі-Ланці. У цих хижаків коротка шерсть сірувато-коричневого кольору зі смугами і “іржавими” плямами на боках – звідси, власне, і назва. Звірята привертають до себе увагу величезними виряченими очима медового або золотистого відтінку, що додають мордочці незвичайного виразу.

Довжина їх тіла близько 50 см, лапи короткі, вага не досягає 2 кілограмів – середньостатистична домашня кішка. Однак мисливським якостям цієї крихти може позаздрити левиця – з антилопою іржава кішка, звичайно, не впорається, але у гризунів, ящірок і пташок немає шансів втекти! Мисливський характер іржавої кішки природа компенсувала крихітними розмірами!

Вони мешкають в скелястих областях і густих тропічних лісах –  де потрібно примудритися і собі прожиток добути, і не стати при цьому вечерею для іншого хижака. Живуть котики поодинці. Вдень зазвичай відсипаються в заростях і печерах, а вночі вирушають на пошуки їжі.

Іржаві кішки обережні, не відходять далеко від дерев, щоб в разі небезпеки вмить злетіти на вершину стовбура. Втім, завдяки гострому слуху, ідеальному зору і блискавичній реакції – це трапляється вкрай рідко.

А вам сподобалася ця кішка?

 

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

Lida
Adblock
detector