Історія Фріди Кало: тепер ви подивитеся на її картини з іншої сторони

Важко сплутати відмінні картини мексиканської художниці Фріди Кало з іншими художниками. Багато з них є автобіографічними, тому що, як вона сама сказала, «я малюю себе, тому що проводжу багато часу на самоті, і знаю цю тему краще, ніж будь-що інше в цьому світі». Однак, не тільки картини Фріди привертають багато уваги. У неї було дивовижне життя, повне любові, болю, відчаю і надії.

Життя Фріди Кало було сповнене загадок з дня її народження. Вона народилася в 1907 році, хоча художниця (коли вона була вже дорослою) змінила рік свого народження на 1910 рік. Фріда хотіла мати зв’язок з мексиканською революцією, яка почалася в 1910 році і тривала до 1920 року.

У дівчини ніколи не було міцного здоров’я. У 6 років їй поставили діагноз поліомієліт. В результаті Фріда кульгала все своє життя, і її ноги були непропорційні (права була на пару дюймів тонша, ніж ліва). Вона намагалася приховати цей недолік, надягаючи довгі спідниці, але все ще не могла уникнути насмішок з боку своїх однолітків.

Можливо, саме проблеми зі здоров’ям змусили її стати лікарем і вступити в підготовчу школу La Prepatoria. У 18 років майбутня художниця пережила перше випробування: вона потрапила в жахливу аварію. За словами лікарів, вона не повинна була вижити.

Фріда провела кілька тижнів без свідомості, і коли вона прокинулася, вона відразу ж попросила батька купити обладнання для малювання, і він виконав її бажання. Він був людиною, який розробив для неї спеціальну підставку, щоб вона могла малювати лежачи, а також поставив величезне дзеркало прямо над нею. Першою картиною, яку вона намалювала після аварії, був «Автобус». Вона намалювала його олівцем. Вона багато разів говорила, що малюнок дав їй життєву силу, і щось (разом з її родичами) дозволило їй прийти в себе.

«У моєму житті було 2 нещасних випадки: один, коли автобус врізався в трамвай, а другий — Дієго». Фріда познайомилася з Дієго Рівера через кілька років після аварії. Фріда тільки почала малювати, і вона вирішила показати свою роботу респектабельному і досвідченому художнику. Він сказав, що її роботи були дуже хороші. Між ними миттєво утворився зв’язок. Пара одружилася в 1929 році. Їй було 22 роки, а йому — 43. Він був не дуже гарний, трохи повненький, але надзвичайно чарівний. У екстравагантної пари було прізвисько «Слон і голуб».

Дієго ніколи не був хорошим чоловіком. 2 його попередні шлюби закінчилися, тому що він багато обманював. Його третій шлюб не був щасливим винятком. Фріда знала про численні любовні стосунки свого чоловіка, але нічого йому не говорила. Можливо, тому що вона хотіла піти від свого чоловіка. У неї був роман з революціонером на ім’я Леон Троцький, який знайшов притулок в їхньому будинку. За деякими даними, у неї був роман з поетом Володимиром Маяковським і мексиканською співачкою Чавела Варгас.

Фріда була вагітна кілька разів, але все закінчувалося викиднем через цей нещасний випадок. Всі свої емоції вона висловлювала на своїх полотнах. Її найяскравішою роботою, що відбиває цю неймовірно хворобливу тему, була лікарня Генрі Форда.

Після 10 років шлюбу вона дізналася, що її чоловік зраджував їй з її власною сестрою Крістіною, тому вона вирішила розлучитися з ним. Це дало їй імпульс, щоб намалювати A Few Small Nips. Тоді вона підстригла своє волосся і почала носити брючні костюми.

Після її болісного розлучення з чоловіком Фріда Кало почала малювати себе в оточенні тварин. Вона любила тварин і доглядала за собаками, мавпами, папугами і голубами.

У 1940 році у художниці були серйозні проблеми зі здоров’ям і її поклали в лікарню. Дієго відразу прийшов до неї і знову зробив їй пропозицію. І вона погодилася.

З кожним роком стан Фріди тільки погіршувався. У неї було кілька серйозних операцій, але її стан не покращився. У 1953 році їй довелося ампутувати ногу через гангрену. У тому ж році у неї була персональна виставка в Мексиці, яку вона відвідала на своєму ліжку.

Вона відчувала, що скоро помре, тому написала в своєму щоденнику: «Я сподіваюся, що кінець буде щасливим. І я сподіваюся, що ніколи не повернуся ». Остання робота Фріди Кало була дуже надихаючою і яскравою. Вона називається Viva La Vida. Померла Фріда в 1954 році через пневмонію. У 1955 році будинок, в якому жила Фріда, був перетворений в музей, який навіть сьогодні можуть відвідувати її шанувальники.

Мексиканська художниця встигла створити понад 150 картин. Вона дуже цінувала свої автопортрети, тому що багато хто з них описували її важке життя, повну боротьби. Наприклад, її культова «The Broken Column» насправді надихнула Жана-Поля Готьє на створення костюма для Мілли Йовович в «П’ятому елементі».

Про неї знімалися фільми, в тому числі чудовий фільм «Фріда» з Сальмою Хайєк у головній ролі. Про неї написали безліч книг і пісень. Ця неординарна особистість навіть зараз чіпляє багатьох людей своїми великими роботами.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: