Йодна сітка: для чого вона потрібна і як правильно її робити

Чимало з нас жили у часи, коли ще не було різноманітних знезаражувальних засобів для обробки ран. Але ми не жалілися. Мовчки брали до рук звичайний йод – і через кілька днів уже ходили так, ніби нічого й не трапилося. Цей засіб непогано знезаражував ушкодження і покривав шкіру додатковим захисним шаром. Втім, це тільки мала частина того, що насправді може йод.

Думаю, ви всі чули, а то й випробовували на собі йодові сітку. Думаю, саме через неї у кожного в аптечці точно є пляшечка цього чудодійного засобу. 

Перш ніж описати вам усі властивості йоду, зроблю вам невеликий екскурс в минуле і повідаю історію. Йодотерапію вперше запропонував доктор Ковбасенко. Він був переконаний, що тільки йод має здатність проникати в тканини так глибоко і позитивно впливати на весь організм. Відтоді минуло майже століття. Зараз аптеки переповнені дорогими закордонними ліками, але в певних ситуаціях ми все одно віддаємо перевагу йоду. Хоча медицина так і не визнала цей метод лікування офіційним. 

Але для тих, хто впевнений у цілющих здатностях йоду, ми розповімо, як правильно робити йодну сітку і від чого саме вона зможе вас врятувати. 

Найбільш зручним є спосіб нанесення йодної сітки на шкіру ватними паличками. Але окрім них підійде навіть звичайна вата із сірником. Обережно вмочіть паличку в розчин йоду і намалюйте на необхідній ділянці решітку. 

Йод проникає не тільки крізь шкіру, а й у м’язові тканини та кровоносні судини, де вбиває всі шкідливі бактерії. Він може швидко впоратися з бактеріями, які потрапили до вашого організму через пори.

Також, не секрет, що більшість людей страждає від нестачі йоду в організмі. Це справді поширена проблема, що неабияк заважає нам нормально функціонувати. Але найприкріше, що не всі одразу можуть збагнути, що з їхнім самопочуттям.

А ми розповімо вам, як визначити, чи достатньо йоду у вашому організмі самостійно. Просто нанесіть йодну сітку на внутрішній бік стегна. Якщо у вас все гаразд, то малюнок вбереться тільки через добу.

Якщо ж слід зникне через кілька годин (від 2 до 4), рекомендуємо вам звернутися до спеціаліста, здати аналізи та отримати рецепт з відповідними препаратами. 

Ще існує варіант, що ваша йодна сітка протримається 6-8 годин. Це означає, що у вас є певні відхилення від норми, але не надто серйозні. 

Коли варто робити йодну сітку

1. Кашель

Пошепки

Наносьте сітку на горло та груди при сухому кашлі. Переконайтеся, що температура тіла не перевищує 38 градусів, якщо не хочете отримати гарячку. Йод здатний розігрівати тканини, що може призвести до значного підвищення температури. 

Перед тим, як почати наносити йод на шкіру, краще проведіть тест. Зробіть мазок на місці, де плануєте щедро мастити цим препаратом і почекайте 15 хвилин. Якщо не відчуваєте ніякого дискомфорту і не спостерігаєте роздражнень, можете сміливо продовжувати заплановане. 

2. Нежить та застуда

Швидко позбутися нежитю вам допоможе йодна сітка, яку слід наносити на перенісся. Проведіть тонкі смужки, заходячи на крила носа.

3. Синці

Також йод допоможе вам впоратися з рідними  видами ударів. Чекати, доки синець зникне сам, довго, тому пришвидшіть процес за допомогою йодної сітки.  

Але перед цим прикладіть до забитого місця трохи льоду або щось дуже холодне, щоб зняти набряк. 

4. При вагітності

Вагітним жінкам особливо уважно слід стежити за рівнем йоду у своєму організмі. Навіть мінімальні відхилення можуть вплинути на перебіг вагітності чи пологів. ому йодну сітку можна наносити на животик для профілактики, але перед цим рекомендуємо порадитися зі спеціалістом.  

Ясна річ, що йод не лікує важкі хвороби і не можу стати чарівним засобом проти всіх недуг. Використовувати його варто з обережність, тільки ля профілактики та після консультації з лікарем. 

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може заміняти методи традиційної медицини та косметології.  Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

А ви маєте йод у своїй аптечці?

Користуєтеся ним?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector