Його правила виховання стали справжньою заповіддю для багатьох батьків! Саме тому, мабуть, Януша Корчака і вважають педагогом від Бога!

Якось мене запитали, чи маю я якісь правила виховання дітей. І я навіть не задумалась над відповіддю. Бо одразу сказала про заповіді Януша Корчака. 

Справжнє імʼя Януша — Ерш Генрік Гольдшмідт. І був він польським педагогом, письменником, якого чекало дуже успішне та щасливе життя. Але йому не пощастило народитися чесною та світлою людиною у темні і страшні часи.

У 1886 році Януш створив Дім Сиріт, де мешкало сотні єврейських дітей, які лишились без батьків та прихистку. Корчак дав їм можливість знаходитись в безпеці, отримувати та освіту та жити у світі, де на них не полюють. Але жодне щастя не триває вічно…

У 1940 Дім Сиріт силоміць перемістили на територію Варшавського гетто. Януша заарештували разом із його підопічними. Якщо вірити фактам, педагога неодноразово намагались витягти звідти, пропонували скористатися підробними арійськими документами, відректися від свого творіння та походження…

Але він не зміг. Життя в гетто тривало недовго: уже в 1942 році усіх його мешканців наказали депортувати, аби доправити в табори смерті. Януш зібрав 200 своїх дітей і разом з ними вирушив в Треблінку. Місце, звідки живим не повертався ніхто.

Діти мовчки йшли до вагонів. Ця подорож для кожного з них була останньою. Але в очах їхніх не було страху, бо попереду йшов їхній вчитель, батько та наставник. 

Перед жахливим кінцем Янушу востаннє запропонували волю. Але він відмовився. І прийняв жахливий кінець з тими, кому присвятив своє життя.

Навіть німці визнавали цього педагога генієм. Тому не дивно, що його заповіді виховання дійшли навіть до нашого покоління.

Якщо вас зацікавила ця стаття, читайте більше за посиланням: https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Як виховати дитину?

1. Ніколи не дорікайте дитині за те, що вона не схожа на вас. Виховуйте оригінал, а не копію. Дозвольте дитині бути особистістю, навіть якщо ви від того не в захваті.

Пошепки

2. Не думайте, що діти вам щось винні. Дати життя, народити – то тільки ваше рішення. Нагодувати, одягти, дати прихисток – то ваш обов’язок. Хіба ж можна за це вимагати вдячності?

3. Діти пам’ятають все. Не робіть їх винними у всіх своїх життєвих бідах. 

4. Навчіться розуміти проблеми своєї дитини. Згадайте, як було складно вам, коли батьки на кожне переживання просто махали рукою. Не допускайте такого у вашому вихованні.

5. Ніколи не принижуйте. Це найгірше, що можна зробити для власного дитя.

6. Найважливіший час – проведений з дитиною. Вони ростуть надто швидко. Колись ви пошкодуєте про миті, які витратили не на те.

7. Не звинувачуйте дитину, якщо між вами є якісь проблеми. Пам’ятайте, хто із вас дорослий, на кому із вас відповідальність.

8. Пам’ятайте, що дитина має душу. Не забувайте розвивати і її.

9. Навіть якщо не дуже хочеться, навчіться любити чужих дітей. Так ви зрозумієте, яке ставлення до власної дитини буде правильним.

10. Любіть свою дитину безперечно. Без талантів, без успіху, визнання, краси чи здоров’я – у будь-якому зі станів ваша дитина лишається дитиною. І вона точно заслуговує на любов.

Згодні з такою мудрістю?

Ще більше цікавих історій читайте за посиланням: https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector