Кам’яні квіти Фаберже: неймовірні витвори

Карл Фаберже відомий на увесь світ, адже міг перетворити будь-який матеріал у справжній витвір мистецтва. Найбільш відомі у всьому світі його пасхальні яйця, однак це не єдиний витвір, який дійсно вартий уваги. 

Мистецтво створення квітів з прозорих каменів було запозичено в китайського мистецтва. 

Фаберже спершу зайнявся реставрацією китайського букетика, а потім вирішив й самостійно створити схожі композиції. 

Зазвичай створювалися такі квіти: шипшина, конвалії, горобина, малина, кульбаби. Для вазочок обирали гірський кришталь, що мав спеціальну форму, яка чашу, наповнену водою.

Зазвичай для створення стебел використовувалося золото, виконане в спеціальному навіюванні. А от листя могли бути створені з емалі, нефриту. Вони були надзвичайно крихкі.

А це знаменита “Кульбаба”, стебло якої зроблено зі золота, листа – з нефриту. 

Майстер не здавався на досягнутому, наступним довершенням кульбаби стали діаманти з особливим огрануванням, яке виблискувало наче ранкова роса. А от пух на квітці дійсно справжній.  

В 1904 році було зроблено квітку з механізмом портретної мініатюри, цей виріб подарований Миколою II імператриці Олександрі Федорівні на десятиліття їх шлюбу. Особливість механізму полягає в тому, що під час натискання на певну кнопку пелюстки відкриваються й всередині стають помітні портрети імператорської родини.

Вам подобаються ці вироби?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector