Катрусі казали, що в житті їй нічого не світить, а закінчить вона тим, що митиме підлогу в туалетах

У школі, особливо у 1-5 класі Катруся навчалася на відмінно. Вона любила ходити до школи, ніколи не вередувала і завжди слухалася старших, що робити далеко не всі її однолітки. Цю дівчинку можна було б вважати зразковою ученицею. До певного моменту.

Перейшовши в середні класи, Катруся трохи понизила власну успішність. П’ятірки сповзли до трійок, поведінка погіршувалася на очах, а спізнення на урок взагалі стали для неї звичкою. З кожним новим роком усе ставало тільки гірше і гірше, аж доки Катруся взагалі не перестала вчитися. Її більше не цікавила школа, уроки, оцінки чи просто навчання.

Ясна річ, що непоміченим це залишатися не могло. Дорослі почали робити зауваження, а діти глузували з дівчинки. Катруся старалася не звертати на це уваги. Вона стала дуже замкнутою дівчинкою. Не мала друзів. Часто сиділа вдома сама. Такого не витримувала навіть класна керівничка. Вона сварила на дівчинку, скаржилася на неї директору, погрожувала органами опіки. А колись навіть сказала, що Катрусі в житті нічого не світить. І закінчить вона тим, що митиме підлогу в туалетах. Катруся знову просто слухала це все і не звертала ніякої уваги.

Усіх дуже цікавило, що трапилося з активною і комунікабельною дівчинкою? Чому раптом вона стала двієчницю? Якось один із однокласників Катрусі вирішив за нею простежити. Так йому кортіло дізнатися правду. 

Так хлоп’я дізналося, що його однокласниця живе з мамою та молодшим братом у старенькому і занедбаному будинку, поодаль міста. Хлопчик заховався за парканом і продовжив спостерігати за Катрусею. Після школи дівчинка часто допомагала мамі носити воду в будинок. Доводилося набирати її зовні у відра і заносити в дім. Нелегка справа. Далі вона часто бігала за братиком, якого водили в садок.  Тоді заходила в магазин і брала якісь дешеві продукти для того, щоб приготувати вечерю. Сусіди розповідали, що мати Катрусі дуже хвора. Вона майже не ходить і тому не може нічого робити в домі. Усім займається її донька. Катруся ж ще з 14 років підпрацьовує прибиральницею у різних закладах, куди її тільки візьмуть. Відтоді однокласник змінив ставлення до дівчинки. Тепер він постійно заступався за неї, коли хтось у школі намагався її принизити.

«Краще не лізьте, якщо не знаєте. Можете тільки осуджувати, а причину дізнатися навіть не хочете. Тільки й можете ображати й лаяти»,- огризався хлопчик.

Після цього навіть вчителі припинили кидати гострі словечка у бік Катрусі. Потім усі все ж таки наважилися поцікавитися, що ж трапилося з дівчинкою. Після цього всім було дуже ніяково. Вони ж думали, що Катруся просто зв’язалася з поганою компанією, а її матері діла до цього не було. А воно он як. Зовсім по-іншому все. 

Через деякий час вчительський колектив навіть вирішив допомогти учениці. Вони зібрали кошти на лікування Катрусиної мами. Навіть доглядальницю найняли, щоб дівчинці було простіше облаштовувати власне життя, а не заходити матір. 

Нарешті Катрусю ніхто не ображав. Вона навіть відкритішою та привітнішою через це стала. Хоча поки вона тільки вчиться довіряти людям, після всього, що вони з нею робили.

Що думаєте про цю історію?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector