Кава: сорти і різновиди улюбленого напою

Популярний, ароматний напій, що бадьорить, відомий людству вже близько 1000 років. 
Кава була відкрита в 850 році, але правда тоді вживали не відвар обсмажених зерен, а безпосередньо сирі кавові ягоди. 
У XII столітті з сирих кавових зерен почали готувати напій, а через кілька століть уже почали зривати плоди з кавових дерев, сушити зерна, обсмажувати і подрібнювати, а отриманий порошок заливати гарячою водою.

В даний час різновидів цього напою існує величезна кількість. Все залежить від способу приготування і додаткових інгредієнтів. 
Але перш ніж перейти до їх класифікації з’ясуємо, які ж основні сорти кавових зерен відомі у всьому світі.

ВИДИ кавових зерен

Хоча налічується понад 90 видів рослин, що відносяться до роду кави, саме в промислових масштабах використовують 2 з них: АРАБІКА і робуста. Причому на частку арабіки припадає 70% світового виробництва.

АРАБІКА — це кавове дерево Аравійське. Налічує близько 50 різних сортів. Рослина дуже примхлива, погано переносить холод і різні хвороби. Грунт для вирощування Арабіки має бути удобрений і багатий безліччю мінералів. 
Його зерна мають довгасту форму і містять менше кофеїну, ніж зерна робусти, а також відзначений багатий склад різноманітних поживних і ароматичних компонентів. Напій на основі арабіки має м’який і ніжний смак з кислинкою.

Робуста — кавове дерево Канефора Робуста, виявлене в Африці. Рослина невибаглива, майже не схильна до хвороб і дає значно більше врожаю, ніж Арабіка. Цей другий за популярністю вид кави містить велику кількість кофеїну в зернах. Тому робусту додають в напої для посилення фортеці. Смак робусти більш гіркий і густий. Цей сорт кави найчастіше змішують з арабікою.

Крім перерахованих вище видів кави існують ще 2 маловідомих: 
Ліберіка — кава родом із Західної Африки. В даний час цей вид вирощують майже всі країни африканського континенту, а також Шрі-Ланка, Індонезія, Філіппіни та інші. 
Сорт, що має сильний аромат, але слабкий смак. Ліберіка використовується рідко і переважно в кавових сумішах. 
ЕКСЦЕЛЬСА — зовсім маловідомий вид кави, який не має господарського значення.

ВИДИ кавових напоїв

А тепер поговоримо про види, які відрізняються способами приготування і входять до складу напою компонентами. 
Частина рецептів — східного походження, але більшість з них, які так поширені в ресторанах і кафе, прийшли до нас з Європи.

Найпопулярніші з них:

Еспресо. Найпопулярніший вид кави, який готується в кавомашині. У ньому присутня і ніжна кислинка Арабіки і гірчинка робусти. Стандартний об’єм порції — 35 грам. Еспресо є основою для приготування величезної кількості кавових напоїв.

Допп — Подвійний еспресо.

Романо — еспресо, який подають з лимоном.

Рістретто — сильно концентрований еспресо. Готується в меншому об’ємі води в порівнянні з класичним еспресо.

Лунго — еспресо, який готується довше звичайного (не менше 1 хвилини) і з великою кількістю води.

Американо — це еспресо, розбавлений окропом і не має специфічної гіркуватості.

Коретто — еспресо, в який додається спиртне (найчастіше коньяк)

Кава по-ірландськи. Особливість приготування полягає в тому, що в гарячу каву додається трохи віскі і цукру. І все це покривається порцією збитих вершків.

Капучино. Основа цього кавового напою — еспресо з гарячим молоком, покритий густою піною з збитого молока.

Макіато — еспресо, на який зверху кладеться ложка молочної піни.

Гляссе — еспресо з кулькою морозива, може бути посипаний дрібною шоколадною стружкою. Подають у високих келихах з трубочкою.

Латте. Готують з однієї частини еспресо і двох частин молока з збитою піною. Часто доповнюють смак різноманітними сиропами. Подають у високих келихах з соломинками. Відмінність від капучино в пропорціях. У латте більше молока, відповідно смак ніжніший.

Мокко (або мокоччіно) — еспресо, гаряче молоко і шоколад (або шоколадний сироп). Цей коктейль подається у високих келихах, прикрашений зверху молочною піною і посипаний тертим шоколадом.

Звичайно це не всі види кавових напоїв, а лише частина з них. Ви можете приготувати власний коктейль за своїм смаком, взявши за основу базовий з перерахованих вище, варіюючи з інгредієнтами і їх кількістю.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: