Кімнатні квіти почали в’янути? Не поспішайте їх викидати, є декілька способів порятунку

Не усі вазони одразу приживаються до нового місця, особливо, якщо ідеться про вибагливу рослину. Купляючи дорогу квітку, ми бажаємо зберегти їй життя якнайдовше, але вона раптово починає в’янути. Кому це знайомо?

Причин для цього може бути дуже багато, ми ж для вас підготували перелік добрив, які будуть справжнім подарунком для рослини.

Кавова гуща.

Ніколи не викидайте кавову гущу після ранкової кави. Вона насичена корисними елементами та мінералами, як калій, магній, кальцій, азот. Усі ці речовини необхідні для молодої рослини, особливо, якщо йдеться про нещодавню посадку.

Шкарлупа з яйця.

Якби люди знали, скільки користі є в яєчній шкарлупі, вони б ніколи її не викидали. В її складі найбільшу частку займає карбонат кальцію (до 90%), решта припадає на інші 27 з’єднань, серед яких варто відзначити рідкісні фтор, цинк, залізо, кремній і молібден. Шкарлупа перегниває в землі та передає грунту усі корисні елементи. Щоб пришвидшити цей процес, перемеліть її в кавомолці.

Шкірка з банана.

Багато заліза, кальцію, цинку, фосфору, брому, магнію, сірки та нікелю міститься в банановій шкірці. Усі ці елементи живлять та покращують ріст квітів в горщику. 

Іржаві цвяхи.

Якщо у вас вдома є старі поржавілі цвяхи, не поспішайте їх викидати. Краще помістіть в землю, так грунт насититься залізом, яке так необхідне для нормального розвитку рослини.

Зола.

Зола містить близько 30 видів мікроелементів, які потрібні всім рослинам для повноцінного розвитку. Вазони в будинку найчастіше страждають на дефіцит необхідних елементів, тому що обсяг землі для них обмежений і швидко виснажується, що призводить до відставання в розвитку, ураження хворобами та шкідниками. У всіх цих випадках зола надасть грунту неоціненну допомогу – вона не тільки внесе потрібні мінерали, а й зробить це швидко.

Доглядайте за улюбленими рослинами й вони довго будуть радувати своїм цвітінням та надзвичайним ароматом.

Чим Ви удобряєте вазони?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector