Колишній агент ФБР розповів, чого не варто робити в Інтернеті

Джек Шафер, Марвін Карлінс в одній із глав своєї книги «Включаємо чарівність за методикою спецслужб» розповідають про те, чого не варто робити в мережі, які дії зберігаються, навіть якщо ви очищаєте історію браузера і видаляєте листи.

  • Будь-які ваші дії в Інтернеті: відвідування сайтів, відправлення листів, перегляд фотографій / відео, кожен ваш перехід, кожен клік назавжди залишаться в мережі. При бажанні можна буде створити карту ваших дій. Перед тим, як що-небудь робити в мережі, згадайте про це. Можливо, ви передумаєте.
  • Дистанційні листи можна відкрити і прочитати протягом декількох місяців після того, як їх знищили. Річ у тому, що на інтернет-серверах вони зберігаються дуже довго. Їх збереження іноді дозволяє виявити неприємну інформацію про людей, які були впевнені, що давно замели за собою всі сліди. Часто автори стикаються з подібною інформацією в суді, куди їх викликають в ролі відповідачів.
  • Смартфон можуть вкрасти і зламати, тому, не варто в них зберігати важливу інформацію, занадто особисті фотографії і відеозаписи.
  • Обмінюватися відвертими фотографіями і відео — теж не найкраща ідея, навіть якщо такий обмін відбувається між чоловіком і дружиною. Подібні фото мають звичай регулярно з’являтися в соціальних мережах, особливо при розлученні, якщо хто-небудь з подружжя вирішує помститися.
  •  Лист з пошти зберігається в кіберпросторі вічно або принаймні місяці і навіть роки. Опинившись в мережі, він може зажити власним життям, багаторазово пересилаючись, копіюючись і архівуючись. Тому кожен раз, відправляючи лист, думайте про те, як вам буде, якщо він стане доступним для перегляду всім, причому довгий час. Можливо, ви не будете його відправляти.
  • Ніколи не відкривайте додатків до листів, якщо не впевнені, що знаєте, хто їх відправив. Електронні адреси іноді крадуть у законних власників і користуються ними для розсилки вірусів людям зі списку контактів. Такий лист здається цілком безпечним, хоча насправді було відправлено зі зламаної адреси. Взагалі, в цілях безпеки не варто відкривати повідомлення, якщо в цьому нема потреби. Рекомендується використовувати системи антивірусного і антиспамового захисту.
  • Пам’ятайте, що все, що ви розміщуєте в соціальній мережі, може прочитати, побачити, скопіювати і виставити на загальний огляд будь-яка людина. Тому не забувайте, що фото з вечірок в коледжі або вечори спогадів зі старими друзями, на яких ви  в п’яному вигляді, можуть побачити потенційні роботодавці, майбутні або справжні чоловіки, а також батьки, ваші і вашої другої половинки.
  • Ви вчините мудро, якщо будете менше часу проводити в соціальних мережах. Надмірне захоплення мережевим спілкуванням збільшує число таких слідів і згодом може доставити вам чимало клопоту.
I
Загрузка ...