Коли народжувати першу дитину, щоб продовжити собі життя

Кожна жінка має право самостійно вирішувати, коли вона готова народити дитину й стати матір’ю. Хтось прагне бути молодою матусею, щоб в 40 стати бабусею. Хтось обирає інший шлях, на якому більше уваги приділяється кар’єрному росту. Проте вчені говорять, що від перших пологів залежить тривалість життя. 

Ми хочемо поділитися, коли вчені радять народжувати первістка. 

У скільки років народжувати

Раніше поширеним було твердження, що народжувати потрібно якомога швидше, адже молодому організму легше впоратися з цим процесом. Відповідно це позитивно впливає на самопочуття матері та дитини. Тож спочатку норма була у 18-25 років, згодом вона продовжилася до 28 років, а потім змістилася на проміжок від 21 до 30. Після 30-ти жінок називали “старородящими”.

Однак в Португальському університеті Коїмбра вчені провели дослідження, результати якого продемонстрували, що жінки, які народжують в 30 чи пізніше живуть довше. Вони порівняли матерів у 20-ть та 30-ть. І чим пізніше вони народжували, тим довше залишалися молодими і загалом змогли прожити більшу кількість років.  Також у них меншою мірою проявляється схильність до старечого слабоумства. 

В іншому авторитетному виданні “Menopause” було опубліковано ще одне дослідження, в якому брали ДНК жінок, що стали матерями після 30-ти, й аналізували його структуру. Виявилося, що у них були певні маркери, які відповідають за довголіття. Натомість в молодих дам вони відсутні. Пояснити таку закономірність ніхто не може.

Серед деяких психологів побутує думка, що у більш зрілому віці формується стабільна психіка, яка береже нервову систему. Є й інший погляд, який стверджує, що причина в більш успішному становищі дорослих жінок, які можуть дозволити собі життя на вищому рівні. Звісно, це впливає на довголіття. 

Зрештою, поки важко зрозуміти, на якому боці правда. У будь-якому разі народжувати слід тоді, коли з’являється відчуття того, що ти можеш взяти відповідальність за нове життя. У якому віці це трапиться – немає значення. Зараз норми стали більш гнучкими й широкими і ніхто не буде засуджувати ні тих, хто народжує у 20-ть, ні тих, хто стає мамою в 40. 

Є й ті, хто абсолютно не хоче мати дітей. І це їхній вибір, на який ми не можемо вплинути. 

А як ви думаєте, коли варто народжувати дитину? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector