Коли ти розгнівався, то можеш ранити словом рідну людину. Або ж вчинком…

Коли ми сердимося, то можемо скривдити рідну людину, навіть не задумуючись про це…

Донечка ввечері гралася іграшками. Найбільше вона любила машинку, яку їй приніс Святий Миколай. Дівчинка возила машинку туди-сюди по килимі. 

Потім прийшов тато додому. Настрій у нього був кепський – директор на роботі виписав догану, не встигав вчасно здати звіт, затримували зарплату вже на тиждень і зламався телефон. Стільки негативу назбиралося за весь час. 

І останньою каплею стала машинка. Тато не помітив, як донечка залишила іграшку на килимі, тому наступив на неї та ледь не впав. Однак, добряче потягнув ногу. 

Тоді тато дуже і дуже розлютився. Почав кричати на донечку за безлад у кімнаті. А потім взяв машинку та розбив її на очах у донечки. Колесика полетіли під стіл, скелька розбилися на крихітні уламки, а самі частини машини просто зігнулися у незрозумілу форму. Від удару на деяких детальках навіть фарба тріснула. 

“Дістав цей безлад! Я скільки разів тобі повторював – тримай всі свої забавки в порядку! Ти чому мене не слухаєш, зараз ременя пропишу тобі!”

Але дівчинка не заплакала. Вона тільки стиснула губки, аби стримали слізки. І схрестила позаду рученятка, нервово перебиравши пальчиками. “Ні, не можна плакати, бо татко ще більше розлютиться!” – думала дівчинка. Ось так вона стояла посеред кімнати, наче солдатик, одягнена у колготочки та сукеночку з ромашками. Потім мовчки зібрала уламки машинки та викинула їх у смітник. Хоча це була її улюблена іграшка…

Тоді вже була ніч, але татові все не спалося. Його мучила совість. Ну яке право він мав розбити улюблену іграшку своєї донечки? Це ж машинка, якою вона найбільше любила гратися. Тим паче, донечка не винна у його проблемах на роботі. 

Наступного вечора, після роботи, тато захотів купити нову, набагато кращу машинку для своєї донечки. Вона була яскравого кольору, велика, на пульті керування. Того ж вечора тато попросив вибачення у донечки. Це ж просто звичайна сварка, нічого страшного не сталося. 

Пошепки

Відтоді минуло років 10 точно. 

Але потім дівчинка померла. Ні, не через машинку, просто важко захворіла та лікарі не змогли її врятувати.

Тоді у батька залишився тільки один спогад – як посеред кімнати стоїть його маленька донечка, у гарній сукенці з ромашками та тримає схрещені рученятка. І всюди розкидані уламки від її улюбленої машинки – скельця, колесика…

Хоча про цю ситуацію вже всі забули, а нова машинка давним-давно десь зберігалася на горищі. Але тільки не тато. Саме в день похорону він згадав, як зі всієї злості жбурнув машинку об стіну. Хоча міг просто глянути під ноги і не стати на іграшку. 

Коли ми сердимося, то можемо сильно ранити людину – як словами, так і вчинками. Воно потім забудеться, але залишить неприємний осад всередині серця. Його вже не зітреш, не витягнеш, воно засіло глибоко та надовго..

Тому цінуйте момент. Цінуйте людей, які поруч з вами. Цінуйте кожен день, який подарував вам Бог. 

І не смійте сердитися. Не смійте робити боляче тим, хто вас щиро любить та піклується. Адже одного дня їх не стане. А сумні спогади залишаться…

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector