Коли я увійшла, старенька стояла над скринькою зі своїми скарбами. Я й не здогадувалась, що там. Вона все ховала

Я вирішила стати соціальним працівником не просто так. Дуже хотіла допомагати людям. Та зовсім не розуміла, як це важко. Що лишень не доводиться бачити. Скільки покинутих пенсіонерів і нікому не потрібних дітей. 

І ось кілька років тому я отримала нову підопічну – бабусю Зою. Вона жила у великій квартирі в старому фонді, була справжньою панянкою, представником старої інтелігенції. У квартирі велика бібліотека, антикваріат, фортепіано. Та ніхто не хотів йти до Зої Михайлівни, мала вона прикрий характер. Та мені її стало шкода.

Щотижня я приходила в середу, прибирала, ходила в магазин. Та хай би як я старалася – догодити бабі не вдавалось.

 – Може тобі доплатити, щоб ти нарешті мила нормально підлогу.

 – Не треба.

 – Тебе, що мати не вчила?

 – Вчила, ніхто ще не скаржився. А як я піду – до вас вже ніхто не схоче ходити. Сидітимете в брудній хаті.

Вона здивовано змовкла. Такого не чекала. Але після того, як я дала відсіч – наче поважати мене почала. І ось перед святами вона була сумнішої, ніж зазвичай. Якось я увійшла, а вона налякано свою скриньку зі скарбами сховала. 

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше зворушливих та життєвих оповідок за посиланням – https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

 – Що з вами?

 – Згадую, як було. Як колись ми новий рік зустрічали. Знаєш, а ти мені мене нагадуєш молодою. Колись я прийшла в цей дім, як прибиральниця.

 – Як так? Хіба ж ви не вдова професора, історика з нашого університету?

 – Так. Але тоді він мав іншу дружину. А я була зовсім молодою. Закінчила ПТУ, направили на роботу мене. Та платили зовсім мало, того й шукала підробіток. Так потрапила сюди. Ти не уявляєш, як мене шокували тоді ці розкоші. Антикваріат, срібло, ніколи такого не бачила. 

Пошепки

 – А що тоді?

 – Тоді якось Валентина Петрівна поїхала в санаторій, її чоловікові самотньо було, ще й захворів. От я і розрадила. Не буду брехати – зробила це свідомо, дуже хотілося так жити. Професор відразу одружився, він був чесною людиною. Я ж завагітніла. Як всі довкола пліткували, як засуджували, а мені було байдуже – я жила, наче уві сні. Роботу покинула і присвятила себе родині.

 – Ви любили чоловіка?

 – Та ні. Але щиро поважала, захоплювалась його розумом. З ним я почувалась, наче цариця. А що ще жінці треба. Вдягалась за останнім писком моди, мала чимало дорогоцінних прикрас.

 – А що сталося з професором?

 – Він був старшим за мене на 30 років. Помер раптово в 69 років, серце. Я залишилась сама з донькою. Тоді й почалися важкі часи. Довелось чимало цінних речей продати, аби вижити. 

 – А де донька зараз?

 – Вона ще замолоду з чоловіком в Канаду виїхала. Востаннє приїжджала десять років тому. Навіть не знаю, що там в неї і як.

Ця історія мене розчулила. Нарешті я збагнула, чому Зоя Михайлівна потайки у свою скриньку зі скарбами зазирає. Тішиться і згадує минуле. Хто ж знає, що в неї там, може діаманти чи золото.

На Новий рік я вирішила приготувати старенькій вечерю, аби вона хоч якось свято відчула. Принесла все без попередження. Та коли увійшла – у квартирі було надто тихо і темно. Я зазирнула в кімнату. Зоя Михайлівна лежала в ліжку та обіймала свою скриньку. Я торкнулась її чола – зовсім холодна. 

Тоді цікавість перемогла і я зазирнула в скриньку. Ви ніколи не здогадаєтесь, що там було. Старі ялинкові прикраси й святкові листівки. А ще фото молодої вишукано вбраної жінки з маленькою дитиною. Ось і всі скарби…

Як гадаєте, Зоя Михайлівна заслуговувала на таку старість?

Більше цікавих життєвих історій тутhttps://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector