Радянські жінки не бігли робити губи чи нарощувати нігті, а дбали про зовсім інші речі: 7 речей сьогодення, які точно здивують наших бабусь

Сьогодні ми порівняємо дві епохи разом із їхніми представницями.

Погоримо про те, що радянська жінка навіть не замислювалася над тим, що в неї недостатньо худе та підтягнуте тіло, замалі губи або застарілий дизайн манікюру.

Це стосується навіть періоду двадцятирічної давності. Бо й тоді такі поняття лише набирали обертів, але не витісняли основних обов’язків жінки.

Ось з такою шаленою швидкістю оновлюється покоління і змінюються людські пріоритети.

І сьогодні ми вам це доведемо.

Погляд радянської жінки на звички наших сучасниць:

1. Гоління

Навіть ваші бабусі абсолютно щиро здивуються, коли ви запитаєте в них, чи прибирали вони зайве волосся із тіла. Це є незмінним атрибутом догляду за собою в сьогоденні, але колись потреби в цьому ніхто не бачив. 

У вісімдесятих дівчата не заморочувалися над цим і без зайвих думок цінували те, що дано їм природою. Чоловіків це також не бентежило й на подібні речі обидві статі навіть не звертали уваги.

Сьогодні ж кожна панянка, яка ретельно доглядає за собою, не вийде в спідниці з непоголеними ногами. І навіть суспільством подібні жести сприймаються дуже категорично.

Чому в СРСР жінки виглядали старше своїх років - ЗНАЙ ЮА

2. Запахи

Сьогодні існує велике розмаїття засобів особистої гігієни, на які сучасні дівчата спускають чималі суми грошей.

Для нас дуже важливо приємно пахнути. І річ навіть не в тім, що раніше це не мало ніякого значення або люди ходили з неприємним запахом. Просто ніхто особливо не переймався такими дрібницями. Після 12-годинного робочого дня у колгоспі навряд чи пахнутимеш дорогими парфумами. Зараз ми б воротили після такого носами.

Кам'яні обличчя і фени-ковпаки: як виглядали перукарні СРСР (ФОТО) – Одна  Минута

3. Педикюр

Про таке поняття колись, здається, навіть не чули. Великим досягненням вважалося просто вимити руки і почистити нігті, акуратно їх підрізавши. Зараз кожна модниця вважає своїм обов’язком привести до ладу нігті не лише на руках, а й на ногах.

У радянської жінки були тільки щипчики, ножиці, прості лаки і пемза – оце і все. Але панянкам достатньо було просто добре вимити свої ніжки.

Фото советских женщин натолкнуло россиян на обсуждение причин «культа  шапок» - Мослента

4. Процедури для омолодження

Пошепки

Колись краса була винятково природною. Сьогодні ж на першому місці стоять процедури, які здатні приховати вік. Зараз ми женемося за вічною красою та молодістю, забуваючи, що такого, на жаль, не існує. У СРСР такого не існувала. Благо тодішні красуні розуміли, що поява зморшок і сивина – цілком нормальні процеси й не потрібно намагатися обхитрити біологію. 

У вісімдесятих промисловість пластичної хірургії чи будь-яких інших маніпуляцій із зовнішність не була так сильно розвинена. Було декілька косметичних процедур, але далеко не всі могли собі таке дозволити. 

Шик по-советски: какими были салоны красоты в СССР?

5.Ідеальна фігура

Сьогодні маємо чи не найпоширеніший у світі культ худоби. Нерідко дівчата доводять себе до страшний станів, намагаючись втиснутися у параметри індустрії краси. Ми чомусь помилково називаємо кістки та шкіру красою.

Радянські жінки були зовсім іншої думки. Це були панянки міцнішої статури, з широкими стегнами і хорошим бюстом. І, як бачите, вони дуже навіть подобалися чоловікам. Жодна не залишилася самотньою через те, що не мала відповідних параметрів, які ми божествимо сьогодні.

До слова, навіть виношувати та народжувати дітей колись дівчатам було значно легше.

Жодних панчіх і ажурних трусиків: яку білизну носили жінки в Радянському  Союзі - ЗНАЙ ЮА

6.Психолог

Сьогодні спостерігаємо неабияку популярність та затребуваність психологів. Зусібіч нас намагаються навчити, як стати успішною і полюбити себе. Кожна усвідомлена особистість не обходиться без консультації спеціаліста.

Раніше все було куди простіше. Як такого поняття “психолог” не існувало. Були клініки та диспансери, де лікували людей із серйозними психічними відхиленнями. Решта заміняла собі терапію навчанням, роботою, якої було вдосталь, сім’єю та іншими клопотами. Копатися в собі ніхто навіть не намагався. Пожалітися навіть не було кому. Усі жили в однакових умовах. 

15 фото, зроблених іноземцями, про те, якими були жінки в СРСР

7. Відпочинок

За межі Союзу виїжджали рідко. Не було ні грошей, ні можливостей. Подорожували хіба що у межах своїх кордонів, а більше дозволити собі могли хіба що багатії. А зрештою поняття “щорічної відпустки” колись не було. Сон – ось найкращий відпочинок після важкої праці.

Зате тепер ми в паніці намагаємося обрати, куди полетимо цього літа: Туреччина, Хорватія чи Єгипет? Не зупиняє затятих туристів навіть коронавірус.

Але, якщо сьогодні ми все оплачуємо самотужки, то поїздку до моря колись могла оплатити фірма, на яку ти працював. Хоча, ясна річ, про закордонні подорожі не йшлося.

Відпочинок на морі у часи СРСР і тепер (фото)

Отож, висновок очевидний – часи міняються, а разом із ними змінюються людські цінності. Стало краще чи тільки гірше, судити не нам.

Зате неабияк цікавить питання, що ж буде далі..?

А які відмінності між сьогоденням та минулим сторіччям можете назвати ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector