Колишня мого сина принесла в подолі. Поки його не було вдома, ми з чоловіком почали думати, що далі робити

Я готувала щось на кухні, як раптово зателефонував телефон. На іншому кінці слухавки почула голос молодої дівчини. Вона попросила Олександра до телефону. Сина не було вдома, тому я сказала, що передам йому про цей дзвінок. Дівчина спершу мовчала декілька секунд, а потім промовила:

– Скажіть йому, будь ласка, щоб довідку для пологового будинку не забув завтра принести.

Я не зрозуміла, що це було. Мені здалося, що слово «пологовий будинок» мені почулося. Але вдруге дівчина виразно вимовила. Вона представилася Дашею. У неї були стосунки з сином моїм ще торік, а зараз вона вагітна від нього.

Чоловік був в люті від цього. Він ходив то туди, то сюди і все повторював собі під ніс: «Одружується!»

Коли повернувся син, ми зажадали пояснень. Він розповів, що зустрівся з Дашею минулого року. Вони разом погуляли трохи і зустрілися кілька разів. Не склалося і далі не намагалися залагоджувати відносини. Розійшлися швидко, але через деякий час Даша повідомила, що чекає дитину. Коли син не захотів взяти відповідальність на себе, вона і не вимагала. Просто дуже хотіла свою дитину народити.

Коли ми розпитували про саму Дашу і її батьків, син розповів, що мама Даші постійно п’є. Батька дівчина ніколи і не знала. Коли мати тверезіє, знаходить чергового мужика. Даша переїхала жити в квартиру бабусі. І зараз планує з дитиною жити там.

Ми з чоловіком не могли в це повірити. Як таке може бути? Я навіть подумала тоді, що вона хоче сина нашого в свою пастку загнати. Я все-таки не довіряю цій дівчині. Але про це ми перестали розмовляти.

Довгий час ми намагалися не показувати того, що існує якась Даша або ж дитина. Але все змінилося в один день, коли Олександр попросив взяти телевізор, який стояв на кухні, і віддати Даші. Як виявилося, Даша народила хлопчика. Телевізор у неї зламаний, а у нас вдома є запасний, яким ми практично не користуємося.

Я була не проти.

Поки сина не було вдома, ми з чоловіком почали думати, що далі робити. Ми ж є бабусею і дідусем дитинці. Ну і що, що Даша з нами не живе. Чоловік запропонував поїхати до неї і подивитися яка вона і який у неї синочок народився.

Перш ніж зібратися в дорогу я подзвонила Даші. Вона спочатку сильно здивувалася, але потім зраділа і сказала, що чекатиме нас.

– А що мені з собою принести? – несподівано запитала я.

– Підгузки. Їх завжди мало. – сказала Даша.

Я послухалася. Ми зайшли в магазин і купили трохи їжі, а потім і підгузники взяли. І ось той довгоочікуваний момент: ми з чоловіком стоїмо біля під’їзду. У мене двоякі почуття, але чоловік підбадьорює:

– Зайдімо. Подивимося на хлопчика, віддамо продукти і підемо.

Це був наш план!

Пошепки

Двері відчинила дівчина невисокого зросту, трохи повненька і досить красива.

– Ви заходьте. Малюк ще спить, але думаю, скоро прокинеться.

Поки малюк спав, ми почали її розпитувати про те, про се. Живе вона одна, після школи вступила в училище і навіть перукарем встигла попрацювати. Накопичила грошей і змогла купити коляску і ліжечко для дитини. Квартира залишилася від бабусі, тому за житло вона не платить. Зараз перед собою поставила нову мету: знайти хорошу роботу і влаштувати дитину в ясла.

Мені вона сподобалася.

Про Сашу сказала, що його не звинувачує і сама оголосила йому, що дуже хоче народити, навіть якщо він вирішить не брати на себе відповідальність. Це було їх взаємною угодою. Молоді між собою всі вирішили.

Прокинувся малюк. Я встигла його розгледіти уважніше. Це була чітка копія Саші. Я потримала його в руках і дивилася в його великі сірі очі. І згадала, як ще 23 роки тому так само тримала Сашу.

Чоловік перервав мої спогади:

– Потрібно покласти продукти в холодильник, щоб не зіпсувалися.

– Ой, ні, не треба. У мене зараз холодильника немає. Там біля вікна є невелика коробка. Все що може псуватися, я кладу туди.

Ми з чоловіком подивилися один на одного і зрозуміли, що потрібно робити далі.

Попрощалися з онуком й вийшли з квартири. В той момент чоловік звертається до мене:

– Ти взяла з собою кредитку?

Я кивнула.

– Тоді відразу ж в магазин техніки – потрібен холодильник і терміново!

Разом ми відправилися в магазин електротехніки. Такою щасливою, я ще себе не відчувала!

Що думаєте?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector