Корейський секрет виховання, що дозволяє виростити розумних та успішних дітей

“Нунча” – це перше слово, яке я вивчила в дитинстві. Воно означає «оцінювати поглядом».

Суть цього слова – здатність відчувати емоції інших людей, розуміти про що вони думають та вміти на це реагувати. Основним фактором, який впливає на успішне володіння цієї здатності – швидкість реагування. Така людина швидко коректує свої припущення, засновані на кожному новому слові, жесті або виразі обличчя.

Для корейців ця здатність є суперсилою, яка допомагає знайти своє місце в суспільстві. Деякі з них з її допомогою навіть читають чужі думки, хоча в Нунча і немає нічого надприродного.

Завдяки Нунча людина може правильно будувати своє оточення та досягти успіхів у кар’єрному зростанні. Ця мудрість ставить на перше місце безмовне спостереження, дозволяючи вам зберегти твердість і стійкість, слухаючи іншу людину.

Щоб навчитися володіти Нунча, необхідно вміти слухати та спостерігати. Все це потрібно робити з холодним розумом, щоб отримати об’єктивну оцінку. 

Де твоє Нунча?

Батьки привчають в Кореї до Нунча ще з пелюшок. Це правило стоїть поряд з тими, як правильно переходити  дорогу. «Де твоє Нунча?» –  найчастіше так докоряють батьки своїм дітям.

Був у моєму житті випадок, коли я не умисно образила друга нашої сім’ї. На що мені батько сказав: «Відсутність наміру нашкодити кому-небудь нічого не міняє. Від цього стає тільки гірше ». Дитина повинна з дитинства усвідомлювати наслідки своїх вчинків та слів для інших людей. Вона повинна навчитися розрізняти емоційні реакції на свої дії та розуміти, де добре, а де погано. 

Виховання Нунча

З дитинства батьки в Кореї тлумачать своїм дітям, що «Світ не крутиться навколо тебе».

Для цього наведу вам приклад: мама і її 4-річний син чекають у великій черзі до шведського столу, і тут дитина починає проявляти нетерпіння. Він скаржиться матері: «Ми стоїмо тут вже вічність! Я хочу їсти!”. Корейська мати не скаже йому: «Бідолашний, ще трошки. Візьми поки що цукерку ». Син почує від неї наступне: «Озирнись навколо – інші люди теж чекають в черзі, як і ти. Не тільки ти хочеш тут їсти».

Пошепки

Саме так батьки вчать своїх дітей тому, що світ не крутиться навколо них і у світі все не так просто, як здається на перший погляд.

Хочу вам навести ще один приклад. В Кореї не у всіх школах працюють прибиральниці. Учні повинні самі прибирати по черзі: підмітати, мити підлогу, виносити сміття і навіть мити вбиральні. Всіх учнів розбивають на групи, між якими потім розподіляють обов’язки.

Ви потребуєте в Нунча

Деякі люди народжуються вже з Нунча, інші йому навчаються, а третім його прищеплюють.

Я ж переїхала в Південну Корею з США, коли мені було 12. Я володіла лише англійською мовою, але батьки вирішили мене віддати в державну корейську школу. Що ж сказати, це було для мене реальним шоком. Але я отримала інтенсивний курс Нунча та ще й з ускладненням: мені довелося адаптуватися до іншої культури без будь-яких лінгвістичних підказок. 

Особливістю навчання в школі було те, що вчителі завжди розпливчасто подавали інформацію від навчальної програми та до то, де буде проходити іспит. Все це спонукало дітей навчитися спостерігати та слухати детальніше. Самостійне розгадування цих речей за допомогою Нунча було частиною програми навчання.

Основним моїм уроком, який я отримала за перший рік навчання було те, що терпляче спостереження відповість на усі ваші запитання. 

Лише через рік після переїзду в Корею я вже була відмінницею та призеркою з математики та фізики.

Дослухайтеся до цієї мудрості, і ваші діти будуть самостійними та успішними.

Що думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector