Щоб дитина ніколи не хворіла: 10 золотих правил лікаря Комаровського

Євген Комаровський – дитячий лікар, кандидат медичних наук, автор популярних книг і телепрограм, присвячених здоров’ю дітей. Він радить дотримуватися цих 10 правил батькам, щоб зміцнити імунітет дитини й вберегти від різних захворювань.

  1. Якомога більше гуляйте з дитиною на свіжому повітрі.

Малеча має проводити більше часу на вулиці. Дозволяйте її бігати, стрибати – така фізична активність має лише позитивний вплив на молодий організм.

  1. Найкращий відпочинок для дитини — за містом.

Старайтеся на вихідні покидати межі міста. Це може бути село, ліс, гори та озера – ті місця, де загазованість є меншою. Також бігання босоніж по росі, купання в річці найкраще загартовує дітей.

  1. Не старайтеся зі стерильністю.

Дитина повинна отримувати контакт з брудом та пилом, щоб формувався міцний імунітет.

  1. Не захоплюйтеся аптечними вітамінами.

Найкращі вітаміни ті, які отримані з органіки. А це овочі, фрукти, зелень, злаки – усі ці продукти мають не лише поживні речовини, а й клітковину, яка також є дуже корисною для кишківника.

  1. Ніколи не годуйте дитину насильно.

Якщо дитина здорова, то не намагайтеся її нагодувати. Вона сама повинна нагуляти апетит.

Пошепки

  1. Не давайте чаду багато солодкого.

Солодощі часто провокують порушення обміну речовин у дітей, що призводить до ожиріння. Краще використовуйте фрукти та ягоди.

  1. Слідкуйте за регулярною роботою кишківника.

Слідкуйте, щоб випорожнення вашої дитини були регулярними, адже саме проблеми з кишківником ослаблюють імунну систему та провокують захворювання.

  1. Підтримуйте в дитячій кімнаті оптимальний температурний режим.

Нормальні умови в кімнаті малюка, це температура +20 та вологість 50. Перед сном провітрюйте кімнату. Якщо це холодна пора року, то час провітрювання може становити 10 хвилин. Уникайте речей у квартирі, які збирають багато пилу.

  1. Не бійтеся «дитячих» хвороб.

Не бійтеся вітрянки чи краснухи. На те ці хвороби й називають дитячими, щоб дитина перенесла їх в дитинстві.

  1. Заздалегідь готуйте дитину до дитячого садка.

Стрес від зміни середовища також послаблює організм. Адаптуйте дитину до садка, залишаючи частіше на бабусю чи тітку. Відрегулюйте заздалегідь режими сну та годування. 

Ви знали про ці правила?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector