Корисні властивості кропиви: як правильно її застосовувати, щоб позбутися багатьох проблем

Лист кропиви використовуються для зцілення від багатьох захворювань століттями. До того ж сучасна наука підтвердила лікувальну дію цієї рослини, то ж ми вам розповімо, для чого можна використовувати кропиву.

Користь для здоров’я

Лист кропиви – багате джерело антиоксидантів, необхідних для зменшення кількості вільних радикалів в організмі. Наприклад, вітамін С стимулює імунну систему, а ще є хорошою профілактикою онкологічних захворювань. Лист кропиви також містить вітамін А, який, на думку багатьох вчених, необхідний для здоров’я очей.

Також кропива багата і на інші вітаміни й мікроелементи, зокрема: кверцетин, залізо, магній, калій.

Рослина дійсно володіє лікувальними властивостями, ось при яких станах її радять вживати лікарі:

Полегшує симптоми артриту

Встановлено, що лист кропиви корисний для зменшення болю та запалення суглобів. В одному дослідженні 27 людей, які страждали на артритичні болі в пальцях, просто прикладали лист кропиви до ураженої ділянки протягом тижня і відчували значне полегшення.  

Регулює рівень цукру в крові

Лист кропиви містить сполуку під назвою UD-1, яка діє подібно до інсуліну в організмі. Хоча потрібні додаткові дослідження, вчені вважають, що кропива може допомогти контролювати рівень цукру в крові у людей, які страждають на діабет. 

Захищає дихальні шляхи 

Кропиву здавна використовують для того, щоб полегшити симптоми сезонної алергії. 

Здоров’я простати

Лист кропиви може бути ефективним засобом лікування певних станів передміхурової залози, наприклад, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, набряк передміхурової залози. 

Здоров’я серця

Доведено, що чай з листя кропиви потенційно знижує артеріальний тиск. Деякі дози кропиви також можуть мати антитромбоцитарну дію.

Як вживати кропиву?

200 мл води закип’ятіть. Зніміть з вогню додайте 1 ст. л. кропиви та накрийте каструлю кришкою. Настоюйте протягом декількох хвилин. Після цього можна вживати кропиву, використовувати її для приготування страв. 

Влітку часто використовують сік з кропиви для лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Ви знали про корисні властивості кропиви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

Julia
Adblock
detector