Космічні фотографії від NASA неймовірної краси

Дуже складно повірити, що це справжнісінький знімок, а не кадр з якогось новітнього фантастичного фільму про космос.

У цьому матеріалі для вас зібрані найнеймовірніші фотографії з космосу, які отримані за допомогою телескопа Хаббл. Складно повірити, що ці кадри зроблені без допомоги графіки і руки художника, але це дійсно реальні фото, які можна знайти на офіційному сайті NASA.

Дивно дивитися на ці зірки і все, що їх оточує. Складно навіть повірити в те, що їх світло подолало відстань в один мільйон або навіть мільярди світлових років, перш ніж їх зобразив об’єктив, а потім і побачили люди. Телескоп Хаббл, який зробив ці знімки, є воістину унікальним, адже він робить фотографії в багато разів якісніше, ніж будь-що, навіть найбільший телескоп Землі. Все тому, що для своєї роботи Хаббл був відправлений в космос. Саме завдяки цьому атмосфера Землі ніяк не впливає на кадри.

А на наступному знімку можна побачити туманність, яка знаходиться в сузір’ї Кіль. Вона здійснює обертання навколо великої і яскравої зірки WR 22.

На цьому кадрі теж можна побачити частину Туманності Кіля. Просто неймовірно! Дуже складно повірити, що це справжнісінький знімок, а не кадр з якогось новітнього фантастичного фільму про космос.

А ці неймовірні кольори — палаючий водень, з якого формується зірка IC 1 396.

І ще одна прекрасна частинка Туманності Кіля. Багато хто вважає, що вона схожа на навченого досвідом старця. А ось інша ділянка, яка називається Туманністю замкової щілини, дуже схожа на кисть руки з витягнутим вказівним пальцем. Люди прозвали її «Пальцем Бога».

Туманність Кіля взагалі багата на неймовірні пейзажі зі складними химерними формами. Складно уявити, якого розміру ці барвисті галактики, що перебувають так далеко від нас.

А на цьому незвичайному знімку можна побачити масивну зірку Ета Кіля, що знаходиться також в сузір’ї Кіль. Навколо неї відображений величезний газовий спалах у вигляді кулі. Її називають Гомункулом, що по-латині означає «маленька людина».

На цьому дивовижному фото можна розгледіти те, що залишилося від наднової зірки E0102. Вам не здається, що ці залишки нагадують чимось медузу?

Цілих п’ять галактик. Їх зв’язок чимось схожий на танець, який триває цілу вічність, але в підсумку приведе їх всіх до неминучого руйнування.

Ударна хвиля після їхнього трагічного зіткнення видаляється в космосі на таку величезну відстань, що неможливо навіть уявити, адже це навіть більше, ніж вся довжина Чумацького Шляху!

Це скупчення галактик під назвою Хіксон 44. Приблизна його відстань від сузір’я Лева — шістдесят мільйонів світлових років!

Галактику Сомбреро називають «космічним ореолом». У своїх надрах, як і всі інші галактики, вона таїть немислимих розмірів чорну діру.

Ця туманність кумедно називається туманністю Мильної Бульбашки. А «бульбашка» за розміром більша, ніж вся наша Сонячна Система. Туманність була відкрита не так давно, всього лише 9 червня 2007 року. Першим її помітив астроном-любитель Дейв Юрасевіч.

На цьому знімку відображена дивовижна спіральна галактика NGC 6217.

А ось ще одна спіральна галактика. Фотографії з такими галактиками особливо гарні.

«Примарна» хмара газу в Туманності Омеги.

Тут можна побачити, як виглядає Туманність Оріона.

На завершення вибірки — воістину один з найнеймовірніших знімків космосу. На ньому зображені дві надмасивні чорні діри, які рухаються до зіткнення!

Вас цікавить тема космосу та галактик?

Загрузка ...

цікаво