Кожна дитина така, якою її виховали батьки. Запам’ятайте це!

Виховання формує з дитини особистостей, і те, яким було дитинство малюка, на пряму впливає на її життя в дорослому віці.

Потрібно прийняти той факт, що дитина – така, якою ми її виховали. 

До мене часто приходять батьки на консультації й скаржаться на проблемних дітей, що вони вже не знають, як налагодити стосунки. Наголошують на недоліках дітей:  «він нічого не хоче»«вона зовсім знахабніла»«він мене не поважає». Однак вони навіть не задумуються про те, що така поведінка підлітка є результатом їхнього виховання. Винятком є лише такі випадки, коли дитина з’явилася в родині у свої 14 років.

Звичайно, оточення також має вплив на формування дитини, однак ні погана компанія, ні інтернет, ні генетика не мають більшого впливу на поведінку дитини, як виховання батьків. Таким чином дорослі просто намагаються перекинути відповідальність за свої вчинки на якийсь не зрозумілий чинник. Ніхто не хоче визнавати свої помилки, саме тому  нам легше звинувачувати всіх навколо, однак тільки не себе.

Вплив поганої компанії: таке оточення буде закликати спробувати алкоголь, наркотики здійснити пограбування кіоску, або розповість, звідки беруться діти. 

Вплив інтернету: буде закликати проводити велику кількість часу з різноманітними іграми або ж запропонує безболісні способи самогубства. 

Вплив вчителів: можуть вимагати кращих оцінок, навіть якщо в дитини не має схильності до якогось предмету.

Пошепки

Цей список можна продовжувати до кінця, просто варто зрозуміти, що насправді ці фактори не мають ніякого впливу на особистість, яка виховувалася правильно. Не звинувачуйте своїх дітей в непослуху, адже вони, наче вазон, який удобрювали весь цей час саме батьки. 

Змушувати того, хто молодший і слабший, розплачуватися за помилки того, хто старший і сильніший – підло. 

Не вішайте ярлики й не перекладайте відповідальність за власні промахи.

Нецензурна лайка в обличчя матері – крик про допомогу

Ось, наприклад, хочу розповісти про нещодавню клієнтку, яка звернулася до мене за допомогою, бо її донька не дає спокійно насолоджуватися життям. Жінка от нарешті знайшла “кохання” всього свого життя, але от Аня заважає влаштувати особисте життя, адже вона взагалі не контрольована, і не подобається її обранцю. Насправді поведінка Ані дійсно вражає: їй всього лиш 14, а вона вже знайома з алкоголем,  відмовляється наводити порядок у своїй кімнаті, ночами сидить за комп’ютером і грубіянить мамі з вітчимом у виразах, яким позаздрив би боцман із сорокарічним стажем.

Аня перебуває в глибокій депресії, у власні 14 вона взагалі не має подруг. І це не дивно, адже матір за останні 10 років здійснила 6 переїздів, через що донька була змушена змінити 5 шкіл, три міста, що є великим стресом для дитячої психіки. Однак матір переконана, що Анна – егоїстка, яка не може прийняти той факт, що мама – молода жінка, яка хоче бути коханою. Дівчинка бунтує, адже прагне звернути увагу матері до себе. Коли я спитав, чому Анна цілі ночі проводить в соціальних мережах, то почув у відповідь:  «А що мені ще робити вночі?!  Мені страшно! Мені треба, щоб хтось зі мною розмовляв! Вона залишала мене, коли я була геть малою і йшла грати в більярд! А тепер до свого мужика їде! Я їй просто непотрібна».

Матір дивується своїй доньці і впевнена, що їй просто з нею не пощастило. Коли я спитав в неї про нічні походеньки та більярд, з інтонаціями повної впевненості у своїй правоті, сказала: «Я йду вночі, а вночі діти повинні спати!»

Мама каже, що я нечепура? Гаразд, буду

У батьків завжди безліч претензій до своїх дітей, і як гірко розуміти той факт, що все це є наслідком їхнього виховання. Вони ламають психіку малюкам ще в дитинстві, а потім просто пожинають плоди. Дитину, як тендітну рослинку, потрібно удобрювати щодня, поливати її, забирати відсохле листя, говорити добрі слова. Лише тоді ви побачите яскраве цвітіння, яке ще довго буде вас радувати.

Що Ви думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector