Кращі історичні серіали, які перевернуть твій світ

Звідки стільки знань з історії? Як ти так добре розбираєшся в подіях минулого? — Серіали, крихітко!

Ми часто розповідаємо тобі про фільми, які варто подивитися, але, погодься, іноді в них не вистачає деталей. Інша справа серіали!

Історичні серіали — кращий спосіб дізнатися про історію та приємно провести час, не сидячи годинами в бібліотеці. Якщо хочеш добре розбиратися в подіях минулого, рекомендуємо переглянути всi драми з цього топу кращих історичних серіалів.

Порожня Корона

Цей цикл — шекспірівські твори про трьох англійських королів. Так що, підучити можна  не тільки історію, але й літературу.

В основі історичного серіалу — п’єси Шекспіра. Весь цикл охоплює історії життя і правління трьох Британських королів: Річарда II, Генріха IV і Генріха V. Марнолюбні королі, дволикі придворні, вбивства в боротьбі за владу, бунти і громадянські війни — в серіалі показані злети і падіння перерахованих правителів Великобританії, які визначили історію держави.

  • Що дізнаєшся з серіалу: мова серіалу шекспірівська, так що до цієї мови варто звикнути. Зате ти поринеш в епоху Середньовіччя: нерозвинена медицина, бруд, убогість, антисанітарія, смерть, постійні війни, бунти і цивільні перевороти — ти забудеш легенди про шляхетних лицарів.

Тюдори

Історичний телесеріал Майкла Херста, показує Англію в шістнадцятому столітті. Хоча назва серіалу говорить про всю династію Тюдорів, в основному події зосереджені на період правління короля Генріха VIII.

  • Що ти дізнаєшся з серіалу: про період правління Генріха VIII з 1518 за 1547. Ти дізнаєшся про особисту драму короля Англії і його першої дружини Катерини Арагонської, про історію кохання Анни Болейн і Генріха, всі палацові інтриги і змови.

Вікторія

Історичний серіал розповідає про ранні роки правління королеви Вікторії з моменту її сходження на престол у віці 18 років. У драмі показані її непрості відносини з прем’єр-міністрами, палацові інтриги, вплив матері Вікторії на її перші політичні рішення. А також сюжет оповідає про історію кохання Вікторії і принца Альберта.

  • Що дізнаєшся з серіалу: про парламентські інтриги та суперечки між правлячими партіями, перших політичних рішеннях Вікторії і про те, як вона стала для народу національним символом і що зробило її людиною суворої моралі.

Корона

Американо-британський історичний серіал присвячений біографії Її Величності Єлизавети II. Події першого сезону починаються в післявоєнний період, 1947 році, з моменту заміжжя королеви. У перших епізодах показана трагічна загибель короля Георга, коронація Єлизавети і складні взаємини нової королеви з її прем’єр-міністрами. Серіал став найдорожчим в історії Netflix. Бюджет тільки першого сезону склав 156 мільйонів доларів.

  • Що ти дізнаєшся з серіалу: про «закулісся» життя англійських монархів, і особисті переживання і сімейні драми. До речі, королева Єлизавети II схвалила серіал, сказала, що він максимально наближений до реальності. А це чогось варте!

Медічі: Повелителі Флоренції

Історичний серіал про династії Медічі з Дастіном Хоффманом і Річардом Медденом. Дія драми відбувається в XV столітті. Серіал починається з моменту, коли главу сім’ї Медічі знаходять отруєним у власній садибі, а двоє його синів клянуться помститися за смерть батька. Однак відразу після цього сюжет переривається і починається ретроспектива подій. Нас відкидають назад на 20 років, щоб показати першопричину отруєння. Місце дії — Флоренція середини XV століття. Головний герой — Козімо Старий, засновник династії Медічі і активний політичний діяч.

  • Що дізнаєшся з серіалу: про події середини XV століття в Флоренції, які привели до становлення династії Медічі.

Версаль

Франція. Король Людовик XIV, пам’ятаючи про бунти придворних проти корони, переводить двір з Парижа в колишній мисливський будиночок свого батька — Версаль. Звичайно ж, придворні не можуть відмовитися від «запрошення» свого короля, і поступово теж перебираються зі столиці в провінцію, опиняючись в замку повному таємниць, інтриг і політичних ігор. При цьому в серіалі показані і нападу розбійників, і війну з голландцями, і переговори з Англією. Загалом, підступні змови плелися саме в Версалі.

  • Що дізнаєшся з серіалу: про становлення «короля-сонце», який хотів втілити ідею абсолютної монархії. З атмосфери тієї епохи ти побачиш контраст між розкішшю палацу і злиденністю жител простих людей.

Вікінги

Військово-історична драма вважається одним з кращих історичних серіалів 2015 року. Сюжет оповідає про загін вікінгів на чолі з легендарним Рагнар Лодброк, який захотів стати новим правителем вікінгів. Згідно норвезької легенди, Рагнар був прямим нащадком бога Одіна.

  • Що дізнаєшся з серіалу: про скандинавські вірування, легенди і міфи. У серіалі ретельно опрацьована кожна деталь — від приголомшливих зачісок і костюмів героїв до ландшафту місцевості. До речі, акторів в серіалі не фарбували, щоб показати «грубу» текстуру шкіри людей тих часів.
I
Загрузка ...