“Критика забирає енергію. Похвала – додає сил” Ось чому важливо хвалити людей

До психолога часто на консультацію приходили діти, які були надто виснажені. І от він вирішив зробити експеримент: хвалити їх без причини, просто так. А після цього вимірювати енергію дітей на спеціальному приладі, що називається ергограф.

На диво, така терапія виявилася дуже дієвою, втома проходила, і діти відчували прилив енергії.

А от критика діяла навпаки, будь-які принизливі слова, образи призводили до того, що прилад показував різке зниження енергії. Тривала критика призводила до того, що дитина просто не могла виконати звичайне завдання. Тому з цього можна зробити висновок, що критика не дає ніякої користі. Інколи ми критикуємо інших, щоб підштовхнути їх до змін, побачити ситуацію з іншої сторони, однак це ніколи не дасть результату. Людина буде просто виснаженою і в неї не вистачить енергії на зміни, які так необхідні.

Загалом, критика рідко буває корисною. 

“Ти дуже неакуратно пишеш! Чому так повільно виконуєш роботу? Приготував несмачну страву! Ох, ти знову набрав кілограми?” Таких висловів можна назбирати безліч, але вони справжні вампіри, крадуть енергію в людини, спустошують день за днем. 

І мудрий Франклін писав: хочете наживати ворогів – ходіть і критикуйте всіх.

Якщо людина часто критикує інших, оточення почне уникати її. Ніхто не хоче відчувати себе спустошеним, адже спілкування з критиком просто відбирає всі сили.

Щоб покращити стосунки з людьми, налагоджувати звязок, потрібно просто не бути скупим на похвалу.

Пошепки

Хваліть ваших близьких, знайомих і побачите, що стосунки стануть значно кращими та кориснішими. Просто запам’ятайте це просто правило: критика забирає енергію, похвала – додає сил. Тому не дивно, що всі будуть тягнутися до того, хто дарує більше сил. 

Навіть професійні критики дотримуються важливого правила в своїй роботі: спершу потрібно наголосити на тому, що автор зробив чудово, що досяг у своїй роботі, а вже потім розібрати похибки. 

Потрібно бути гуманними один до одного, ми маємо бути підтримкою та джерелом натхнення для інших, тоді й самі станемо кращими.

Що думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector