На жаль, в нас не так часто використовують куркуму, як це робить населення Азії. Куркума — дуже корисна спеція, яка не лише надає страві цікавий смак, а й чудово зміцнює організм.
До складу кореня куркуми входять кальцій, залізо, йод, фосфор, кальцій, вітаміни С і групи В, ефірна олія, лактон, алкалоїд і ін. Це потужний антиоксидант, який виводить з організму вільні радикали, токсини й інші отруйні речовини, які надходять з зовнішнього середовища.
Користь куркуми для організму
Куркуму часто використовують для зміцнення імунітету, а також для боротьби із застудами. Корисні властивості куркуми поширюються навіть на наш шлунково-кишковий тракт, адже вона ефективно бореться з печією. Часто цю спецію використовують для приготування масок для обличчя. Вона допомагає ліквідувати акне та усунути неприємні сліди інших шкірних захворювань.
Крім того, куркуму рекомендують вживати людям з анемією. Вона підвищує рівень гемоглобіну та знижує рівень цукру й поганого холестерину в крові. Також, ця спеція чудово підходить для лікування печінки й втрати ваги.
Куркума добре очищає кишківник від слизу, пригнічує гнильну мікрофлору і підтримує нормальну кишкову флору. Чудово допомагає боротися з такими захворюваннями, як нетравлення, виразка шлунка чи дванадцятипалої кишки.
Також ця спеція виводить шкідливий холестерин з крові й запобігає утворенню холестеринових бляшок. Загалом очищає кров й рятує від багатьох серцево-судинних захворювань. Також куркуму радять вживати людям, які страждають на цукровий діабет, або людям ослабленим після хронічних хвороб і хворим.
Завдяки антисептичним та протизапальним властивостям, куркума зменшує набряки та больові відчування при артриті, допоміжна під час лікування захворювання суглобів. Куркума сприяє жовчоутворенню і має жовчогінну дію.
Як використовувати куркуму
Складові:
- 1 столова ложка порошкоподібної куркуми
- 100 г меду
Приготування:
Потрібно змішати мед та куркуму й помістити суміш в скляну банку. Вживати по 1 ч. л., якщо у вас застуда чи грип. Наступного дня приймати по 1 ч. л. кожні 2 години. Приймати те ж дозування 3 рази на наступний день.
Для загального зміцнення організму вживати по 1 ч. л. Об’єднайте її з чашкою чаю, щоб отримати оптимальні результати.
Такий засіб використовується при застудах, грипі, запаленнях, артриті, анемії. Щоб посилити дію куркуми, її краще вживати з чорним меленим перцем
Використання куркуми при різних захворюваннях:
– при діабеті: 1/3 ч.л. куркуми потрібно вживати перед їжею, також краще запивати водою.
– при захворюваннях шлунка – 1/2 ч. л. на 200 мл води до їжі.
– при отруєнні хімікатами і кропивниці по ¼ ч.ложці щодня до салатів, гарнірів чи чаю.
– якщо кровоточать ясна: приготувати розчин для полоскання з 1 ч. л. куркуми та 200 мл теплої води.
Ви використовуєте куркуму для лікування?