Легенди не вмирають: НБУ випустить монету на честь Героя України Василя Сліпака

Національний банк України планує випустити пам’ятну монету на честь видатного українського оперного співака, українського захисника та Героя України Василя Сліпака. Вона з’явиться в обігу вже з 21 червня.

Джерело: НБУ

Як повідомили в НБУ, монету вже можна замовити на сайті Нацбанку. Її випустять тиражем у 35 000 штук.

Художник Андрій Єрмоленко заявив, що Василь Сліпак – це українська легенда, яку ми зобов’язані пам’ятати та розповідати всім наступним поколінням.

Пошепки

Легенди не вмирають. Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша – бо Василь існував точно і ми його сучасники,– наголосив Єрмоленко.

Зауважимо, що ініціаторами створення пам’ятної монети стали українці у Франції. Адже саме у Франції працював Василь Сліпак: він був солістом у Паризькій національній опері. У лютому 2021 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтримав ініціативу українців Франції й звернувся до НБУ.

Що варто знати про Василя Сліпака

  • Український оперний співак Василь Сліпак, який служив у ДУК “Правий сектор”, загинув від кулі снайпера в районі Луганського 29 червня 2016 року. Сліпак потрапляв у найбільш гарячі точки – Піски та Авдіївку.
  • У лютому 2017 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка Сліпаку надали звання Герой України посмертно.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector