Лікування захворювань щитоподібної залози

Важлива інформація для жінок, особливо 40-річних. 

«Стан у тебе істеричний. З’їж, донечко, яйце дієтичне!»- намагався задобрити принцесу бідолашний король з мультфільму «Бременські музиканти». Він не дарма вірив в дієтичну цінність яєць, адже одними із симптомів захворювань щитоподібної залози є нервозність, дратівливість і депресія. Тому вживання яєць — один з найпростіших способів поправити здоров’я щитоподібної залози.

Важливість цього органу не можна переоцінити: залоза відповідає за стан нервової системи і психіки, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, репродуктивної і кістково-м’язової системи. Якщо щитоподібна залоза виходить з ладу, починаються серйозні проблеми зі здоров’ям. Найчастіше від цього страждають жінки після 40.

Два головних гормони щитоподібної залози, трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4), складаються з тирозину і йоду. Т3 є біологічно активним гормоном, в той час як Т4 залишається неактивним, доки не перетвориться в Т3.

Щитоподібна залоза також виробляє інший гормон, кальцитонін, який підтримує нормальний рівень кальцію, активує мінеральний обмін, зберігає цілісність кісткових тканин і прискорює їх регенерацію. Якщо в крові концентрація цього гормону вище допустимого, це говорить про онкологію щитоподібної залози, легенів, простати, молочної залози, анемії і гіперплазії.

Ранні симптоми захворювання щитоподібної залози практично непомітні, тому діагностика на першій стадії неможлива. Ось чому важливо заздалегідь подбати про здоров’я щитоподібної залози, підібравши оптимальну дієту.

Користь яєчного жовтка для щитоподібної залози

Як і будь-який інший орган в нашому тілі, щитоподібна залоза залежить від регулярного постачання потрібними їй поживними речовинами для правильної роботи. Яєчний жовток — хороше джерело трьох найбільш важливих для щитоподібної залози поживних речовин.

  • Тирозин
    Це амінокислота, яка засвоюється з білкової їжі, і виробляється в організмі з іншої амінокислоти, фенілаланіну. Тирозин — формула гарного настрою, усуває відчуття тривоги і страх, допомагає боротися зі стресом. Не дивно, чому король в «Бременських музикантів» — великий шанувальник яєць. У двох курячих яйцях міститься 0,5 г тирозину і 0,7 г фенілаланіну (при добовій дозі 1-5 г).
  • Йод
    За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, дефіцит йоду залишається однією з основних причин порушення розвитку мозку у дітей. Кожен з нас повинен отримувати достатню кількість йоду все життя, щоб щитоподібна залоза могла виробляти гормони. Один жовток курячого яйця забезпечить організм 12 мкг йоду, а це 8% при добовій нормі 150 мкг.
  • Селен
    Близько 90% гормонів, що виділяються щитоподібною залозою, складається з Т4, який перетворюється в активний гормон Т3. Це відбувається завдяки селен-залежним ферментам. При цьому селен може як активувати гормон в Т3, так і деактивувати його назад в Т4. Ось чому селен так важливий для регуляції гормонів щитоподібної залози. Одне куряче яйце забезпечить ваш організм 16 мкг селену, що становить 29% від рекомендованої добової норми.

Принцесі з «Бременських музикантів» вартувало прийняти частування батька як мінімум для того, щоб впоратися з напругою від розлуки з коханим трубадуром. Як відомо, стрес змушує працювати щитоподібну залозу на повну. Лікування курячими яйцями — незвичний, але дієвий спосіб подолати недуги.

Також враховуйте, що цей орган знаходиться в складному взаємозв’язку з іншими залозами і біохімічними процесами. Дисбаланс в будь-якій частині системи може вплинути на всю систему. Тому лікування повинно бути адаптоване до конкретної причини.

Якщо щитоподібна залоза не працює належним чином, прийом йоду або інших поживних речовин для щитоподібної залози може не допомогти зовсім або навіть посилити проблему. Поговоріть з ендокринологом, щоб отримати правильний діагноз перед тим, як лікуватися самостійно їжею або добавками.

Як ви піклуєтеся про свою щитоподібну залозу? 

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: