Мама вициганила у мене 30 тисяч, бо треба вдома ремонт робити. Однак, через декілька днів я випадково дізналася, куди “поплили” мої гроші! І точно не на ремонт!

У мене з чоловіком є власний бізнес, продаємо на базарі одяг. Влітку це переважно футболки, купальники, а взимку курточки та теплі светрики. Звісно, прибуток у нас не дуже стабільний – може бути виручка 15 тисяч за день, а може і 500 гривень. Тим паче, конкуренція велика, кожен на базарі хоче забирати клієнтів. 

Ми з чоловіком роками працювали, аби відкрити цей магазинчик. Я сама їздила на закупи в Хмельницький та в Одесу, вибирала одяг. Інколи нам не вистачало, то доводилося брати кредит чи зичити у друзів. Однак, за 15 років вдалося дуже добре розкрутитися. Назбирали гроші на нову машину, купили більшу квартиру. Бо після весілля тіснилися у невеличкій однушці з дітками. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Деякий товар з магазину ми віддаємо нашим батькам. Свекрам на Миколая принесли нові курточки та штани теплі, шкарпетки. А от моїй мамі ніяк не можемо догодити:

– То ти мені віддала таке лахміття, бо ніхто з покупців не хотів брати?

– Ні, мамо, бо я про тебе піклуюся і не хочу, щоб ти замерзла! 

Моя мама вже на пенсії, ми час від часу привозимо їй продукти, теплий одяг та оплачуємо комуналку. Нещодавно купили обігрівач додому, аби не було так холодно.

Крім мене, у мами є ще син – Дмитро. Йому 30, а розуму, як у малої дитини, чесно. Дімка погано вчився у школі, часто прогулював уроки. Мама постійно ходила до директора “на килим”. А потім ще й платила за нього в університеті, бо Діма не зумів вступити на державну форму. Однак, братик відівчився 4 роки та не шукав роботу. Певно, йому подобалося сидіти в мами на шиї.

От йому 30, а ніякого доходу не має. Хіба десь попрацює пару місяців та звільниться. Бачте, пан великий, не годен ніяк важко гроші заробляти. 

Ми з чоловіком вирішили після свят зробити ремонт у кухні. Бо наша стала духовка ледь працювала, кран протікав. Я давно мріяла про посудомийку та робота-пилососа. А ви ж самі розумієте, що нова сантехніка – то задоволення не з дешевих. Один холодильник може коштувати ого-го які грошища! Тому ще з серпня почали відкладати пару тисяч. І за 6 місяців у нас назбиралася досить товстенька сума. 

На другу Святу Вечерю ми поїхали до мами у гості. А вона почала нарікати, як їй погано живеться:

– Он, ліжко яке тверде. Я зранку прокидаюся та не можу навіть зігнутися, спина страшенно болить. А підлога? Провалюся вниз до сусідів скоро. 

Дійсно, мамина квартира вже така старенька, ремонт востаннє робили, коли я сама у школі вчилася. Мама в пекарні заробляє не так багато, тільки 7-8 тисяч. Тому ми вирішили з чоловіком допомогти мамі, позичили їй 30 тисяч гривень. 

Ну і вже минуло майже 3 тижні з того часу, а від мами ніяких новин про ремонт. Я вже сама пропонувала поїхати у суботу в Епіцентр чи в інші магазини, подивитися на нову плитку, вибрати зручне ліжко та шпалери. Однак, мама постійно прикидалася хворою – то її спина болить, то кашляє і має температуру. 

Але у суботу я зустріла на базарі свою тітку Зою:

– То вас можна привітати?

– З чим?

– Та як, твій Дімка машину нову купив. Вчора мама з ним приїздила у гості. Така вже машина, ну просто слів нема. 

Пошепки

– Яка? А є фотографії?

Тітка показала мені в інтернеті цю машину. І я вам скажу, що це дуже дорога новесенька іномарка з салону. 

Я ввечері одразу зателефонувала мамі. От була в мене чуйка, що не просто так братик купив цю машину. 

– Мамо, а ти мені нічого не хочеш розказати?

– Що?

– Бачила тітку. І вона казала, що Дімка машину купив.

– Та? Ой, а я геть забула. То цей, його товариш продавав. А Дімі так ця Шкода сподобалася дуже. Він її типу в борг бере. 

– І якого ляда йому та машина здалася?

– Таксує на ній. Половину відкладає, аби за борг заплатити.

– А скажи, будь ласка, куди ділися мої 30 тисяч? 

– Дімі віддала на перший внесок. Ну то ж для брата, він тепер працює. Тобі шкода чи що?

– Уявляєш, мамо, мені дуже шкода. Бо маю таких брехливих родичів! 

– Ти б просто так не дала ті гроші

– І тобі не соромно навіть зараз виправдовувати Дмитра? Як хочеш, але до кінця місяця Діма повинен повернути всю суму до копійочки.

– Ну як ти безсовісна дитина! 

Я кинула слухавку та одразу заблокувала номер мами. Вона ще телефонувала до чоловіка, але я йому одразу про все розповіла. От скільки років з ним живу, а такого злого ще ніколи не бачила. Здавалося, що він тими кулаками стіл взагалі зламає. 

Ну от поясніть, будь ласка, як так можна? Навіщо брехати заради машини? Мама не розуміє, що Дімі давним-давно треба було мізки вправити в одне місце, а не послугу робити.

Мені не шкода тих 30 тисяч. Просто до сліз образливо за такий паскудний вчинок матері!

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector