– Мамо, а ти коли ремонт зробиш нарешті? – Ой, доню, я ж забула сказати. Настя приходила… І тут я зрозуміла, що сестра знову нахабно з мами витрясла всі кошти

Мама декілька років тому подалася в Португалію на заробітки. Я якраз закінчила 11 клас, а сестра Настя 9. Вирішили залишитися у Львові, я вступила до ЛНУ, а сестричка у медичний коледж.

Батька у нас не було, він пішов з родини до молодої коханки. Єдине, що я знаю зараз про тата – він з тою жінкою завів родину, у нього 3 сини та багато онуків. А про нас він взагалі не згадував, навіть на свята чи дні народження не телефонував. 

З 2014 року мама жила та працювала в Португалії, місто Амадора. Влаштувалася у готель покоївкою, адже у місті було багато туристів, тим паче, до Лісабону не так далеко їхати. Щомісяця мама висилала нам на карточки гроші (хоча ми мали стипендії), продукти та ще одяг. Влітку після сесії ми навіть поїхали до неї на тиждень у гості. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Мама за 10 років заробітків багато нам дала – купила квартири у новобудовах, допомогла зробити ремонти стильні. Коли у мене та Насті вже народилися дітки, то мама пересилала їм гостинці, подарунки, солодощі. Сама аж так плакала, коли ми її проводжали на автобус до Португалії. 

Однак, була і погана сторона таких заробітків. У мами почала жахливо боліти ноги та спина, а ще з’явився варикоз. Щоразу, як вона приїздила в Україну, то кожен день ходила в поліклініку, здавала аналізи, купувала ліки. Мені було шкода дивитися на маму, вона так надривається заради тих грошей.

Тому сказала мамі, що від неї ні копійки не прийму. Мій чоловік нормально заробляє, ми ще самі можемо маму забезпечити. Вона ще рік попрацювала в Португалії, але всі гроші собі відкладала. 

Повернулася мама на Різдво та привезла з собою 9 тисяч євро. 3 віддала мені, 3 Насті та 3 собі залишила, думала витратити на ремонт у спальні. Я ті кошти відклала “на чорний день” у коробку, на гривні не міняла. 

Мама ще має невеличку однушку (дісталася їй від покійної бабусі) та почала здавати в оренду. Тому має стабільно 5 тисяч гривень. Я стараюся щовечора до мами у гості приїздити та онуків завозити. Дітям суворо заборонила брати від бабусі якісь гостинці чи подачки у вигляді грошей “на шоколадку”. 

Однак, минув вже місяць, а мама досі ремонт не зробила. Так і спить на старому, пролежаному матраці, вкривається 2 ковдрами та одягає шкарпетки, аби не змерзнути. 

Пошепки

Вчора я приїхала до мами, привезла обігрівач та теплий халатик. Ми сіли вечеряти і я вже на пряму запитала – ну а де ті 3 тисячі євро на ремонт?

– Ой, Лідочка, я ж тобі не казала. До мене Настя ще перед Новим Роком заїхала та попросила у борг. 

– Нащо? 

– Та взяли машину нову в кредит, а грошей не вистачало. Я без ремонту можу обійтися, а Настя хай має нове авто, дітей возити.

Мені аж захотілося кричати та плакати одночасно. Дістала з гаманця тисячу гривень та дала на продукти мамі. 

Ввечері зателефонувала до сестри:

– Ну і не соромно тобі? Мама стільки часу трудилася на заробітках, а тобі все мало? 

– Ти в мої справи не лізь. У нас кредит великий. 

– Зате мізки малі! Скільки ще будеш з мами гроші тягти? 

Я не знаю, що робити в такій ситуації. У нас з чоловіком є відкладені гроші, можемо мамі зробити ремонт. Але Орест проти, каже, що то має робити тільки моя Настя. 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector