– Мамо, нащо тобі та столиця на старість? – Пів року тому діти переїхали до мене, казали на місяць. Та, бачу, передумали

Мій син Костя одружився чотири роки тому, та вже двох дітей має. Не знаю, нащо вони так поспішали. Взагалі, вважаю, що в такі часи не надто розумно заводити дітей. Але хто мене слухає.

Досить довго син винаймав квартиру. Та він мав гарну роботу, міг собі дозволити оренду житла в столиці. Погодьтеся, 20 тисяч гривень на місяць не кожен може платити. Але пів року тому Костя втратив роботу, компанія закрила філіал в Україні. Тоді син зателефонував мені:

 – Можна в тебе пожити, хоча б місяць, поки я роботу не знайду. Ми мусимо кожну копійку рахувати.

– Та хіба вам зручно буде? Квартира не велика.

 – А що робити? Виділи нам кімнату.

І що я мала робити? Мусила погодитися. Хоча квартира насправді не дуже велика, дві кімнати всього. 

Тож всі сім’я сина переїхала до мене. Старшому онуку 3 роки, а молодшому тоді всього 7 місяців було. Тиша і спокій залишили мою квартиру. Вночі плакав Назарко, а вдень бешкетував Андрій. Невістка намагалась готувати на моїй кухні, та лише безлад розводила. Я пояснювала, що і як робити, а вона лишень ображалась. Вже мовчу, що аби помитися чи в туалет піти доводилось вистояти чергу.

Для мене, людини, якій вже 62 роки все це випробовування. Та минув місяць, другий, третій, а ніхто не збирався переїжджати. Хоча син роботу вже знайшов. Від постійного стресу в мене почались проблеми з тиском, я постійно роздратована ходила. Врешті я не витримала і запитала: 

Пошепки

 – І що, коли переїзд? Може вже квартиру придивились?

 – Мамо, зараз знайти житло велика проблема. Чимало переселенців в столиці, ціни страшенно зросли. Та ми вигадали варіант. Ми знімемо тобі квартиру під Києвом, а самі тут залишимось. Тобі в маленькому місті буде зручніше, спокійніше та й будь-якої миті можна до нас приїхати.

 – Сину, що за дурниці? Я не збираюсь на старості в чужій квартирі жити. Щоб власник прийшов і вигнав мене, коли схоче?

 – Для цього треба укласти договір і ніхто не вижене завчасно.

 – От самі й переїжджайте. Це мій дім.

 – От завжди ти була егоїстична. В нас діти малі! Що ти за мама?

Такого я не очікувала. Син образив мене і принизив. Я сказала, що вони можуть вже шукати нове житло. Вони переїхали наступного ж дня, та тепер зі мною спілкуватися не хочуть. Невже їм важко збагнути, що я заслуговую на спокій і розуміння?

І що мені далі робити? Як із ними налагодити стосунки?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector